Karlova Studánka a Praděd - Výlet okolo Praděda.

 

Kdo hledá klid a čistý vzduch, měl by navštívit Karlovu Studánku. Můžete zde i ochutnat čistou minerální vodu přímo z pramene. Klimatická měření o Karlově Studánce tvrdí, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Z tohoto důvodu se ve zdejších lázních léčí především pacienti s onemocněním dýchacích cest. Chcete-li se projít obcí, musíte své auto odstavit na některém z parkovišť mimo obec. Parkoviště jsou na obou příjezdových komunikacích.

Vyhládne-li vám při procházce lázněmi, máte možnost posilnit se v některé z místních hospůdek. Najdete v nich upomínky na návštěvu našeho bývalého presidenta Václava Havla, který se zde v roce 2000 léčil.

Nedaleko od Karlovy Studánky jsou atraktivní naučné stezky, lyžařské a turistické trasy Hrubého Jeseníku. Z parkoviště Hvězda (parkovné 100, Kč) můžete vyjet autobusem (odjezd každou celou hodinu) k chatě Ovčárna. Odtud jsou to už pouhé tři kilometry na nejvyšší horu Moravy Praděd (1 491 m n. m.). Z vrcholu je krásný výhled např. na horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně a Petrovy Kameny. V případě dobré viditelnosti se vyplatí vyjet výtahem na vysílač. Pak uvidíte vrcholky Krkonoš, Beskyd, možná i Tater.

Pro návrat můžete volit ze dvou variant. Autobusem od Ovčárny na parkoviště Hvězda. Zdatnější turisté mohou zvolit naučnou stezku Bílá Opava, která začíná u chaty Barborka. V horní části stezky říčka vytváří kaskády, peřeje a vodopády. Největší vodopád Bílé Opavy je vysoký 7,9 m. Na úseku 40 m bystřina tímto vodopádem a peřejemi překonává výškový rozdíl 16,4 m.

Základní informace o této jedinečné rezervaci se dozvíte z informačních panelů, kterých je na stezce celkem sedm. Cestou do Karlovy Studánky ujdete cca 10 km a překonáte převýšení 550 m. 

Další výlet kolem Praděda zde: Odkaz, odkaz.

Praděd
Karlova Studánka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků