Na rodinné lyžování do Mostku - Lyžování Mostek

Mostek je obec v podhůří Krkonoš, jeho lyžařské středisko Mostek se nachází v místní části Debrné. Dojedeme sem silnicí od Nových Zámků, resp. z Hostinnéhom u areálu jsou k dispozici dva neplacené parkoviště. První parkoviště se nachází přímo na příjezdové trase z obce Mostek, druhé je umístěno v horní části sjezdovky u výstupní stanice vleku. Lyžařský areál se nachází 2,5 km od obce Mostek a je zde po levé straně silnice. Rozkládá se na východních svazích vrchu Stěna (500 m.n.m.) ve výšce 365 až 424 m.n.m. Lyžařský areál Mostek je svým profilem a obtížností určen zejména začínající lyžaře a také pro rodiny s dětmi, pro které je přizpůsobena rychlost vleku i přístup obsluhy. Na své si zde ale přijdou i pokročilí lyžaři a snowboardisti.

Areál, který provozuje Tělovýchovná jednota Mostek, disponuje jedním 1 vlekem Poma s talířovými unášeči o celkové délce 320 m a s přepravní kapacitou 480 osob za hodinu. Sjezdová trať zvaná desítka, nazvaná podle čísla domu, který zde kdysi stával, má 21% stoupání, délku 340 metrů a výškový rozdíl 57 metrů. Sjezdovka je ale bez možnosti umělého osvětlení a také bez zasněžování. Když je ale vlek v provozu, pravidelně se sjezdovka strojově upravuje. Provozní doba vleku je v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin.

U dolní nástupní stanice vleku je nově vybudovaný objekt pokladny včetně technického zázemí, která spočívala ve vybudování přístavby ke stávající dřevěné budově obslužného objektu.

Petr Randus

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků