Benecko v zimě nejsou jen sjezdovky - Běžecké stopy i pro děti!

Benecko má nějaký vlek a sjezdovku v každé své části, ovšem ne všichni chtějí či mohou jen nahoru a dolu a tak celý den. Benecko totiž nabízí i další aktivity na sněhu, zejména pro běžkaře, tzv. vyznavače bílé stopy. Benecko (Odkaz/) a okolí nabízí okruhy i trasy různých délek i náročností. Stěžejním místem běžkařů je rozcestník na Rovince, kam se dostaneme ze střední i horní části obce po upravené stopě po 3 km. Rovinka je vlastně sedlo mezi Jánským vrchem (925 m.n.m.) a Šeřínem (1027). Můžeme dosud vyrazit dvěma směry do běžeckého areálu Horní Mísečky (oba 7,5 km), další směr je Velbloudí cestou na Křížovky 7 km a dál třeba na Valteřice a Vrchlabí. Asi nejčastěji používanou trasou z Rovinky je ale na Lyžařský areál Benecko s okruhy, případně dál až na rozhlednu na Předním Žalým (1019), což je pouhých 5 km. Pro výkonostní běžce jsou připravovány závodní běžecké tratě o déle 3, 4, 6 a 13 km včetně Beneckého kolečka 1,5 km.

Benecko je zimní středisko, kde se může rekreovat i více generací. Pro ty, kteří neholdují "prkýnkům", ať již z principu nebo třeba ze zdravotních důvodů, nabízejí se tu další možnosti. Velmi populární jsou vyjížďky na saních tažených koňmi, ale je tu možnost si zahrát bowling. A pro poklidné večery se nabízejí herny nebo možnost se pobavit na diskotéce.

Nesmíme zapomenout ani na nejmladší generaci, na Benecku na ně čeká nová dětská zóna Havrland, dětský skipark se 40 metrů dlouhým pojízdným pásem a cca 800 m2 ohraničené ski zahrádky plné zábavy, atrakcí a skopičin, které všechny děti určitě okouzlí a naučí prvním zatáčkám na lyžích.

Dětský provazový vlek je zcela zdarma. Jde o 40 metrů dlouhý provazový vlek, který s dětským hřištěm nalezneme v areálu Zvon mezi snowtubingem a vlekem. A když děti omrzí lyže, je tu možnost si sáňkovat nebo zabobovat.

Nesmíme zapomenout ale ani na snowboardisty. V Benecku je Pink Snowpark, který je dílem Josefa Kalenského, reprezentanta ČR ve freeski. Je zde nachystáno 16 překážek, 4 skoků a další legrace. Pro odpočinek po sportovním výkonu si lze odpočinout ve vyhřívaném chilloutu s internetem, fotbálkem, xboxem a dalšími zábavami.

Benecko nabízí k ubytování celou řadu hotelů, pensionů, privátů i horských chalup, spousta míst v restauracích, ale i v barech, pizzu…

Nakonec můžeme ještě připomenout, že Benecko díky unikátní poloze okolo 900 m.n.m. je většinou vždy nad úrovní smogového mraku, takže je zde nejenom čistý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce.

Ubytování doporučujeme na horské chatě http://www.chata69.cz či penzionu http://www.penzion-maja.cz.

Stopa Horní Mísečky
Okolo Benecka v zimě.
Snowtubing Benecko.
Benecko
Skiareál Benecko.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků