Lyžařský areál Kocourov, osada Mochtina

Mnohá lyžařská střediska vyvíjejí i činnost v létě a stávají se i díky dalším aktivitám z nich místa aktivního odpočinku po celý rok. Mezi takové patří i Ski areál Kocourov.

Kocourov, osada Mochtína, je nachází na silnici 22 z Horažďovic přes Nalžovské Hory do Klatov, resp. obráceně. Lyžařský areál pak nalezneme severovýchodně od osady. Automobil lze odstavit zdarma po příjezdu na parkovišti v bezprostřední blízkosti vleku. Lyžařský svah se pak rozprostírá na jižních svazích hory Rovná (724) ve výšce od 485 do 580 m.n.m. a skvělé sněhové podmínky zde obvykle bývají od prosince do března. Ski areál Kocourov disponuje jednou sjezdovkou o délce 600 metrů, která je navíc pokrývána vrstvou umělého technického sněhu. Doprava lyžařů na vrchol svahu je zajištěna vlekem v délce 540 metrů s celkovou přepravní kapacitou 600 osob za hodinu. Pro milovníky snowboardu je připraven snowpark se skoky. Sjezdovka je dvakrát denně upravovaná a je dále vybavena umělým osvětlením.

Středisko dále nabízí i několik dalších služeb, zejména je zde půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská a snowboardová škola a profesionální lyžařský servis. Areál nabízí i možnost stánkového s občerstvením, ale možností posezení na venkovní terase nebo ve vyhřívané jídelně, ubytování v rodinném penzionu.

Lyžařský areál Kocourov je svými terény předurčen pro rodiny s dětmi, jak začátečníky, tak i pokročilé lyžaře i snowboardisty.

provozní doba areálu je ve všední den od 14 do 21 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 21 hodin, stejně jako o jarních prázdninách. Provozní doba se la e občas mění, někdy se uvádí od 13 hodin do 20:30. Areál nemá k dispozici běžecké tratě,

Jak bylo na začátku řečeno, letní aktivity areálu jsou velmi příjemné a jsou určeny jak pro sportovce, tak i třeba malé děti. Součástí areálu je ta Bike park, půjčování terénní horských tříkolek, off-Road park, boulderová stěna, ale i mimo jiné dětská ZOO. V okolí se nabízejí různé cyklotrasy, ale i možnost sportovního rybaření a samozřejmě pro turistiku příroda Národního parku Šumava.

Petr Randus

Areál Kocourov
Kocourov
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků