Skipark Červená Voda - Buková hora - lyže

Kdo si chce skutečně pořádně v Orlických horách zalyžovat, asi zamíří do Červené Vody. Obec Červená Voda leží na silnici z Jablonného nad Orlicí do Králík, autobusy sem jezdí ze Šumperka, z Lanškrouna, ze Zábřehu, z Králík, ze Štítů a dokonce linky i z Prahy, vlaky sem jezdí z Ústí nad Orlicí, Letohradu, z Lichkova a Moravského Karlova či Dolní Lipky.

Lyžařský areál se nachází v jižní části obce, nad osadou Mlýnický Dvůr, kde je také nejbližší vlaková zastávka. Při příjezdu autem můžete vůz odstavit na parkovišti pro 400 osobních aut přímo u spodní stanice lanové dráhy. Lze sem dojet i SKI busovou dopravou, která staví vedle pokladen. Lyžařský areál Červená Voda (Odkaz) leží na východních svazích Bukové hory (958 m.n.m.), mimochodem z druhé strany hory je další středisko Čenkovice. Areál je položen ve výšce od 550 do 953 m.n.m.

Dopravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková vyhřívaná lanová dráha Leitner. Z vrchu vedou nejdříve společně jako modré dolu dvě sjezdovky, kratší Mlýnice (č. 1) se po odpojení stává červenou, pak se ale mění opět na modrou. Druhá delší je celá modrá, jen ve společném konci se obě mění na červenou. Sjezdovky mají při převýšení skoro 400 metrů také úctyhodnou délku 2150 a 2290 metrů, a jsou tak nejdelšími sjezdovkami v Orlických horách. Navíc mají pestrý profil, dostatečnou šíři, takže se svými parametry blíží alpským sjezdovkám a odpovídají nejnáročnějším požadavkům, a to i pro vyznavače carvingového oblouku.

Snowpark na sjezdovce Mlýnici je unikátní s 22 skoky a platforem o celkové délce 1.400 metrů. Různorodost překážek zaujme doslova každého, zkušené „ridery“ i začátečníky. O snowpark se v sezóně starají prověření shapeři.

Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány nejmodernějšími stroji, a to i speciálem na snowparky. Provozní doba areálu je denně od 8 do 16 hodin.

V lyžařském areálu je také v provozu lyžařská škola, pro kterou je v provozu malý vlek s teleskopickými unašeči, s lyžařským kolotočem a snowtubingem v dolní části. Certifikovaní instruktoři zde využívají nejmodernější metody a poznatky. Nabízí se zde skupinová, privátní a dětská výuku lyžování pro sjezd i na běžeckých lyžích. K dalším službám patří hlídání malých lyžařů pod dozorem, ale i možnost občerstvení a stravování ve dvou expres ski barech a také půjčovna lyžařského vybavení na sjezd, běžky a snowboardů.

Lyžařský areál v Červené vodě nabízí i jedinečné možnosti pro běžkaře. Vrcholem Bukové hory probíhají strojově upravované stopy do Štítů 9 km, do Bystřece 6 km, do Jablonného nad Orlicí 14 km, přes Červenovodské sedlo na okruhy kolem Suchého vrchu a dál třeba do Mladkova nebo Lichkova. Kolem samotné Bukové hory vede několik kratších okruhů. Standardně je upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou.

Skipark Červená Voda - Buková hora s možnostmi ubytování nabízí takřka vše, co si lyžaři mohou přát, od prvních krůčků na lyžích, tak i pro nejzkušenější lyžaře, a to sjezdaře, tak i běžkaře.

Petr Randus

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků