Skiareál Aldrov - Vítkovice - Super lyžování v Krkonoších.

Jedním ze známých lyžařských středisek v Krkonoších je Skiareál Aldrov - Vítkovice. Obec Vítkovice leží v centru Krkonoš na silnici (286) z Hrabačova do Rokytnice nad Jizerou, ale lze sem dojet po vedlejších silnicích, například z Poniklé přes Roudnici. Parkování je zde zdarma. V obci najdeme další dvě ski centra, se kterými je Aldrov propojen, ale ty si necháme na jindy. Lyžařský areál Aldrov má dvě části. Lanová dráha leží v nadmořské výšce od 639 do 767 m.n.m. a leží na severních svazích vrchu Aldrov (776), který je ale jen zvýšeným hřebenem hory Kobyla (897). Vlek Jizerka se postavil ve výši od 579 do 671 metrů na jihovýchodním svahu v obci pod kostelem.

Zmíněná čtyřsedačková lanovka Prezidentský expres má délku 700 metrů a je schopná přepravit 2400 osob za hodinu, vlek Jizerka značky Doppelmayer je dlouhý 500 metrů a kapacitu má poloviční. Lyžaři zde pak mají k dispozici od lanovky tři sjezdovky, červenou Aldrov 1 s délkou 700 a převýšením 135 metrů, sousední červenou Aldrov 2 (850/135) a modrá Aldrov 3 (Gizela) dlouhá 1 km a se stejným převýšením. Od vleku se sjíždí černou sjezdovkou Stračena s délkou 500 a s převýšením 100 metrů, je ale používaná jako snowpark. Provozní doba vleků je denně od 8 do 16 hodin, noční lyžování pak od 18 od 21 hodin.

Od sezóny 2011/2012 je zde v provozu na vleku Jizerka snowpark evropských rozměrů. Sjezdovka má hliněné základy, beginners park, profi park, 16 jibovacích překážek z kovu, dřeva a plastu, 9 skoků všech různých velikostí. Každodenní shaping zde zajišťuje čtveřice shaperů.

Beginners park je určen začátečníkům a má 4 skoky s plošinou 1 až 4 metry a dalších 8 překážek. Profi park je určený pro zkušené jezdce a profesionály s unikátní sekcí 5 skoků s plošinou 5 až 15 metrů a 9 překážkami. Shred park zde tvoří 5 hliněných platforem s 15 překážkami, které jistě uspokojí všechny zájemce i jibbing.

Skiareál Aldrov - Vítkovice se nevěnuje údržbě běžeckých tratí, oficiální Krkonošská magistrála je nejblíže k dosažení až na Janově hoře. Pak se ale již nabízejí dálkové směry i menší okruhy.

Ubytování doporučujeme na horské chatě v blízkosti vleků chata69.

Noční Aldrov
Vleky na Aldrově
Vítkovice v Krkonoších
Mapa Vítkovic v Krkonoších
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků