Frýdštejn - Lyžování

Jedním z méně známých malých lyžařských areálů je Frydštejn. Obec je známá svým skalním hradem se vysokou věží a východiskem třeba na rozhlednu Kopanina, ale i další místa v Českém ráji.

Autem se do Frydštejna dá dojet z Malé Skály, kterou najdeme na silnici z Turnova do Železného Brodu a kde je také k vleku nejbližší vlaková zastávka. Do Frydštejna se sbíhají silnice od Hodkovic nad Mohelkou, z dálničního sjezdu na R35 u Odolenovic, z Rychnova u Jablonce n.N. a případně z Kokonína. Lyžařský areál (Odkaz) je rozložen na okraji Přírodního parku Maloskalsko na jižním svahu vrchu nad obcí Frydštejn s výškou 615 m.n.m. Samotný areál leží ve výšce 513 a 613 m.n.m.

Lyžařský areál disponuje jedním kotvovým vlekem o délce 420 metrů. Sjezdovka zde nevede podél vleku, ale opisuje v horní části obloukem pěkný les a je tak dlouhá 600 metrů. Podle stupnice obtížnosti je označovaná jako modrá. Sjezdovka má také umělé osvětlení, takže umožňuje noční lyžování. Areál nevlastní zařízení k umělému zasněžování, takže je závislé na sněhových podmínkách. V provozu je pak pravidelně o sobotách, nedělích a i ve dnech prázdnin.

Udržované tratě v okolí nejsou, ale není problém od horní stanice vleku vyjet k rozhledně Kopanina (657 m.n.m.) nebo dojet k dalšímu vleku v Rychnově u Jablonce n.N.

Petr Randus

Frýdštejn
Lyžování na Frýdštejně
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků