Lyžařský vlek Na Nebíčku - Police nad Metují

Police nad metují jako turistický cíl je známá pro blízké Broumovské stěny a Ostaš. Zimní období již tak pro Polici významné není, ale je to škoda, protože i v zimě Police může nabídnout lyžařům dobré podmínky pro sportovní vyžití.

V severní části města, na stráni v části Malá Ledhuje je lyžařský vlek Na Nebíčku. Jde o menší lyžařské zařízení, které je v provozu jen za dobrých sněhových podmínek. Vlek provozuje Městský úřad Police nad Metují (Odkaz).

Vlek je položen na severovýchodním svahu návrší ve výši 444 až 477 m.n.m.. Přístupný je auty po silnici z Police směr Broumov a snadno ho najdete, protože leží nad benzinovou čerpací stanicí KM - Proma (Ostašská ulice). Parkoviště zde není, ale parkuje se při silnici, případně i nad fotbalovým hřištěm (Ulice Malá Ledhuje), odkud je také nejlepší přístup k dolní stanici vleku.

Areál disponuje jedním vlekem dlouhým 250 metrů s kapacitou 300 osob za hodinu. Je zde umělé osvětlení, takže vlek nabízí i večerní lyžování. Sjezdovka dlouhá také 250 metrů nemá žádné terénní vlny, takže je vhodná zejména pro děti a začínající sjezdaře. V rámci rozšiřování služeb jsou zde i pro snowboardisty připraveny dvě nové překážky rail a T-BOX.

Provozní doba vleku je ve všední dny od 15 do 17.30, v pátek a sobotu ještě od 18 do 21 hodin a v sobotu a neděli dopoledne od 9 do 11.30.

Police nad Metují je také vynikajícím výchozím místem na lyžařskou turistiku. Přímo od vleku můžete zamířit směrem pod Ostaš a k Lachovu pod Hejdu, případně přes Dědov a Javor do oblasti Teplických skal. Od místní části Velká Ledhuje, nedaleko křižovatky Bělské a Ledhujské, na jihovýchodním okraji města je upravovaná stopa na okruh či pod Broumovské stěny.

Petr Randus

Vlek na Nebíčku
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků