Tip na výlet v Jeseníkách. Rejvíz a okolí.

 

V okolí obce Rejvíz se nachází státní přírodní rezervace. Její rozloha je téměř 400 hektarů a jedná se o jednu z nejkrásnějších oblastí Jeseníků. Své kouzlo získává především největšími moravskými a slezskými rašeliništi.

K těm se dostaneme po modré značce přímo z obce Rejvíz. Tu najdeme na polovině cesta mezi městy Jeseník a Zlaté Hory. Mokřady nás potom provede naučná stezka, kde se dozvíme vše o místní fauně i flóře. Ta je unikátní svou rozmanitostí, jedinečností a zachovalostí. Stezka je ukončena velkým mechovým jezírkem, nicméně návštěvníci můžou po modré pokračovat až do Jeseníku.

Vstup do přírodní rezervace Rejvíz a naučnou stezku začíná u malého informačního centra, kde lze zakoupit vstupenku. Dospělí zaplatí symbolickým 20 korun a děti, studenti a důchodci 10,- Také si můžete odtud odvézt suvenýry jako vzpomínku na příjemný výlet. Podrobnější info hledejte na (Odkaz) kde je i pár fotek, které vás zaručeně navnadí, a vy se budete do Rejvízu chtít ihned vydat. Pozor ale, v zimním období je provoz stezky omezen.

Pro romantické duše může výlet v okolí Rejvízu ještě pokračovat. Pokud totiž popojedeme cca 2 km do Starého Rejvízu, uvidíme vysoko na skále zříceninu hradu. Z hradu Koberštějn toho do dnešních dnů moc nezbylo, nicméně i to málo stojí za návštěvu. Kromě zbytků zdí, je zde totiž i skála, ze které je úchvatný výhled do okolí. A kdo ví, třeba spatříte tři mužíčky, kteří hrají kuželky. Pokud jim ty kuželky budete stavět, bohatě se vám odmění. To už stojí za pokus, že? Třeba na této staré pověsti přeci jenom něco je.

A pokud chcete vědět něco víc o historii hradu a přístupu k němu, vyhledejte Odkaz Zde jsou fotky i podrobnosti které je dobré vědět, než se na Koberštej vypravíte.

Rejvíz.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků