Lyžování na Kvildě je pro rodiny s dětmi a začátečníky

Jedním z nejznámějších center Šumavy je Kvilda, v její jižní části, na jihovýchodním úpatí hory Lipka (1171 m.n.m.) se nachází SKI Areál Kvilda - "Prameny Šumavy" (Odkaz). Samotný areál se rozprostírá na svahu od 1045 do 1088 m.n.m. a je vklíněn mezi hlavní komunikaci obce a odbočku na Filipovu Huť, resp. Modravu.

Areál disponuje pěti vleky, nejdelší vlek A má délku 300 metrů, vlek B pak 270 metrů a pro veřejnost je ještě určen vlek C, Dětská PLV s délkou 180 metru. Další dva vleky nejblíže k centru obce slouží pouze pro Lyžařskou školu. Obdobně má areál pětici sjezdovek, všechny hodnoceny v náročnosti jako modré, tedy jako lehké.

 

Hlavní sjezdovka má převýšení 60 metrů a délku obdobně jako vlek 300 metrů, stejně jako sjezdovka 2, která má ale převýšení jen 50 metrů. Dětská sjezdovka je dlouhá 180 metrů s převýšením 20 metrů. Další dvě sjezdovky jsou též jen pro lyžařskou školu. Sjezdovky jsou zasněžované a díky umělému osvětlení se na nich dá sportovat i v noci. Sjezdovky jsou také budou denně podle potřeby upravovány rolbami a součástí areálu je také snow park s mini snowparkem s překážkami pro malé nebo začínající snowboardisty. Využít se dá i sáňkařský svah vhodný i pro boby.

Lyžařský areál Kvilda pro svou polohou a převýšení je ideálním místem pro sportovní rodiny s dětmi, ale i začátečníky. L areálu patří také parkoviště s dostatečnou kapacitou, jsou zde občerstvení přímo pod vlekem i restaurace. Ubytovací kapacity Kvildy jsou více než 1000 lůžek, s okolními obcemi to je přes 3000 lůžek všech úrovní od ubytoven až po 4-hvězdičkové hotely.

K dalším službám areálu patří již zmíněná lyžařská škola, ale také půjčovna sjezdových i běžeckých lyží, servis lyží a snowboardů. V obci je i stanice Horské služby, a to přímo pod lyžařským areálem.

Areál prochází postupně po několik let nákladnou modernizací, což je znát třeba na zasněžovacím systému, odbavovacím systému, zázemí, občerstvení, sociálním zařízením, novém vleku atd. Samozřejmostí jsou stále aktuální internetové stránky a webkamery.

Provoz areál je denně od 9 do 16 hodin, večer lyžovat je možno ve středu, pátek a sobotu do 18 do 21 hodin, při zájmu větší skupin je možno se domluvit i jiné dny.

Kvilda je rájem běžkařů, jsou zde pro ně připravovány mnohé tratě různých délek i náročností. Největší akcí a vyvrcholením běžecké sezóny populárního Šumavský skimaraton. Upravované běžecké, resp. turistické trasy mají celkovou délku asi 60 km, ale jsou napojené na další trasy, takže lze odtud obsáhnout všechna známá místa po celé Šumavě. Šumavská magistrála probíhá přímo nad horní stanicí vleku 1.

Ze základních trasu na Kvildě to je směr na Prameny Vltavy a Bučinu 10 km, Bučina a Knížecí Pláně 10 km a na Filipovu Huť a Modravu též 10 km. Delší trasa na Horská Kvilda, Danielovu cestu a Zhúří má 18 km a trasa na Filipovu Huť, Lovčí skálu, Ptačí nádrž, Černá Hora a Prameny Vltavy má 17 km. Nejkratší trasa pak vede přes Horskou Kvildu a Filipovu Huť, má pouhých 6 km.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Další nabídka pobytových balíčků