Bedřichovka není žádná oddychovka. Skiareál Bedřichovka.

Bedřichovka leží nedaleko hranic s Polskem 10 kilometrů východně od Deštné v Orlických horách na silnici směrem k Orlickému Záhoří, kde je hraniční přejezd do Polska. Lyžařský areál se rozkládá na svazích údolí Divoké Orlice, na severovýchodním úpatí hory Jelenka 1083 m.n.m. Vleky a sjezdovka jsou ale ve výšce od 743 do 842 m.n.m. Areál Bedřichovka (Odkaz) se nachází přímo u silnice nad středem osady, kde je i centrální parkoviště. Areál disponuje vlekem Tatrapoma s kapacitou 600 osob za hodinu. Vlek má tři výstupová místa a je v provozu denně od 9 do 16 hodin. Jako další služba je kromě toho na spodní části sjezdovky provázkový vlek pro začínající lyžaře. Baby vlek typu LPVE 1.5-100 má délku 70 metrů a výstup je možný po celé délce vleku.

Samotná sjezdovka je dlouhá 500 m a obtížností dosahuje modrého až červeného stupně. Dojezd sjezdovky je tzv. do roviny, je ale také uměle technicky zasněžovaná a pravidelně upravovaná rolbováním. Umělé osvětlení sjezdovky umožňuje i noční lyžování.

V nejbližším okolí dolní stanice vleku je možnost občerstvení a také ubytování, tři chaty, Bedřichovka, Perla a trochu vzdálenější Luna nabízejí celkovou lůžkovou kapacitou 136 osob. Areál nabízí další služby, jako jsou Ski servis, možnost mazání lyží a broušení hran, ale také kompletní servis a oprava rýh tavením hmoty.

Aby byl přehled lyžařských možností úplný, nelze se nezmínit o upravovaných běžeckých tratích. Bedřichovka je napojena na hlavní trasy Orlických hor, tedy od Deštné, Šerlichu a Orlického Záhoří. Na hřebenu Jelenky je se možno ještě napojit na směr Homole a pak dál na další významná místa v jižních částech Orlických hor.

Bedřichovka nabízí sportovní vyžití i v létě, kdy je zde možnost si pro odpočinek ve sportovním stylu zahrát minigolf, tenis či si půjčit horské kolo. Bedřichovka je také významným východiskem na trasy v samém srdci Orlických hor. V okolí jsou také pěkné naučné stezky a přírodní rezervace Bedřichovka, Trčkovská louka a další.

Petr Randus

Bedřichovka
Bedřichovka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Další nabídka pobytových balíčků