Lyžařský areál Komáří vížka - Krupka

Staré hornické město nabízí i v zimě spoustu radovánek a možnosti adrenalinového vyžití. Zaměříme se ale na lyžování, které se tu soustřeďuje do lyžařského areálu na Komáří vížce. Někdy se ale ski areál uvádí jako Krupka, někdy jako obojí. Lyžařský areál Komáří vížka se nachází na severovýchodním svahu náhorní plošiny, resp. nevýrazného Liščího vrchu (777 m.n.m.). Vleky a sjezdovky jsou rozložené mezi výškami 644 a 767 metrů nad mořem. Nejdelším vlekem je zde Cvičná louka s délkou 650 metrů. Druhý vlek je na tzv. Slalomáku a je dlouhý 400 metrů, třetí vlek je na Dětském svahu s délkou 100 metrů. Stejnojmenné sjezdovky jsou značeny červený Slalomák (délka 400 m, převýšení 85 m) s černou Hranou, modrá Cvičná louka (700/170) a žlutý Dětský svah (100/19).

Ke službám areálu patří parkoviště, které se nachází nad horními stanicemi vleků při silnici z Horní Krupky na Komáří hůrku (808 m.n.m.). Silnice z Krupky na Komáří vížku je v zimě pravidelně udržována a v naprosté většině dnů je bez problémů sjízdná, samozřejmostí jsou ale zimní pneumatiky, popřípadě sněhové řetězy, pak je cesta bezpečnější. Lyžařský areál má také dlouhodobě vyhlášenou lyžařskou školu. Tradicí jsou i pravidelně pořádané akce, jako je například Maškarní karneval na lyžích.

Krušné hory jsou ale rájem běžkařů. Nejdelší lanovkou (délka 2 348 m, převýšení 482 m) se dá vyjet na vrchol Komáří hůrku, kde je restaurace a rozhlednička Komáří vížka. Odtud se dá sjet k horní stanici vleků, ale také vyrazit na Krušnohorskou magistrálu, jeden směr je na Habartice a oblast Adolfova, druhý na Cínovec. Tady jsou ale dvě trasy, takže se dá jet jednou tam a jinou zpět. Možností je samozřejmě víc a mění si na povětrnostních a sněhových podmínkách.

Běžecké tratě v Krušnohorské magistrále
Rozhledna Komáří vížka
Lyžování na vížce
Skiareál Komáří vížka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků