Výlet nedaleko Českého Švýcarska - ZOO Děčín

 

České Švýcarsko - ZOO Děčín

Malá ale velmi půvabná zoologická zahrada, kde najdeme více, než 150 druhů zvířat, se rozkládá na pouhých 6 hektarech na děčínské Pastýřské stěně. Svoji malou rozlohu si zahrada kompenzuje půvabným lesním prostředím. ZOO Děčín také drží mnohá prvenství v rámci ZOO v ČR, co se týká odchovu některých druhů zvířat. Jedná se například o prase visajanské, lama vikuňa, norek evropský a mnoho dalších.

Kromě prohlídky různých zvířat, poznání jejich zvyků, stravy, rozmnožování… je v ZOO Děčín i další možnost vyžití. A to hlavně pro děti. Je zde koutek, kde mohou krmit zvířata přímo z ruky, průlezový hrad, opičí lanová dráha a horolezecká stěna. Připravena jsou zde i interaktivní zařízení, díky kterým lze zdejší obyvatele poznávat doslova všemi smysly. Naučné stezky zase zabaví děti na dlouhé chvíle, při nichž se navíc dozví mnohé o zvířátcích a jejich zvycích. Pro školy a další výchovná zařízení nabízí děčínská zoologická zahrada různé výukové programy.

Na oficiálních webových stránkách zoo se dozvíte více o jednotlivých druzích zvířat, které zde můžete vidět, ale můžete nastudovat i kalendář akcí. Například na Štědrý den a Nový rok je vstupné do ZOO zdarma. Také je zde k přečtení více o možnosti adoptovat zvířátko, přispívat na jeho výživu a podobně.

ZOO v Děčíně je otevřena celoročně. Omezené jsou jen odpolední návštěvní hodiny v zimních měsících. Vstupné se také liší v závislosti na ročním období. Podrobnosti opět najdete na webu zahrady. Důležité upozornění, které nepřehlédněte – nepustí vás sem s vašimi psími miláčky. Nedovolují to hygienické ani bezpečností pokyny. Výjimkou jsou asistenční psi, které lze do ZOO, za dodržení jistých pravidel, vzít.

ZOO Děčín
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků