Výlet nedaleko Českého Švýcarska - ZOO Děčín

 

České Švýcarsko - ZOO Děčín

Malá ale velmi půvabná zoologická zahrada, kde najdeme více, než 150 druhů zvířat, se rozkládá na pouhých 6 hektarech na děčínské Pastýřské stěně. Svoji malou rozlohu si zahrada kompenzuje půvabným lesním prostředím. ZOO Děčín také drží mnohá prvenství v rámci ZOO v ČR, co se týká odchovu některých druhů zvířat. Jedná se například o prase visajanské, lama vikuňa, norek evropský a mnoho dalších.

Kromě prohlídky různých zvířat, poznání jejich zvyků, stravy, rozmnožování… je v ZOO Děčín i další možnost vyžití. A to hlavně pro děti. Je zde koutek, kde mohou krmit zvířata přímo z ruky, průlezový hrad, opičí lanová dráha a horolezecká stěna. Připravena jsou zde i interaktivní zařízení, díky kterým lze zdejší obyvatele poznávat doslova všemi smysly. Naučné stezky zase zabaví děti na dlouhé chvíle, při nichž se navíc dozví mnohé o zvířátcích a jejich zvycích. Pro školy a další výchovná zařízení nabízí děčínská zoologická zahrada různé výukové programy.

Na oficiálních webových stránkách zoo se dozvíte více o jednotlivých druzích zvířat, které zde můžete vidět, ale můžete nastudovat i kalendář akcí. Například na Štědrý den a Nový rok je vstupné do ZOO zdarma. Také je zde k přečtení více o možnosti adoptovat zvířátko, přispívat na jeho výživu a podobně.

ZOO v Děčíně je otevřena celoročně. Omezené jsou jen odpolední návštěvní hodiny v zimních měsících. Vstupné se také liší v závislosti na ročním období. Podrobnosti opět najdete na webu zahrady. Důležité upozornění, které nepřehlédněte – nepustí vás sem s vašimi psími miláčky. Nedovolují to hygienické ani bezpečností pokyny. Výjimkou jsou asistenční psi, které lze do ZOO, za dodržení jistých pravidel, vzít.

ZOO Děčín
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků