Skipark Mladé Buky nabízí vše pro dospělé i děti

Jedním z nejvyhledávanějších lyžařských středisek Krkonoš jsou Mladé Buky. Tato obec leží při hlavní silnici 6 km od Trutnova směrem do centra Krkonoš, na Jánské Lázně a Pec pod Sněžkou. Areál je soustředěn na severozápadní svahy Pekelského vrchu (588 m.n.m.) mezi 479 a 587 m.n.m.

Provoz lyžařského areálu zajišťují jedna lanová dráha a osm vleků. Trojsedačková lanová dráha Pekelský vrch je dlouhá 550 metrů. Napravo do ní je vlek Šmejkalka s délkou 470 metrů. Další vleky jsou nalevo od lanové dráhy, a to dva souběžné vleky Buky II a Buky III se stejnou délkou 555 metrů. Další dvojocí vleků jsou nejdelší vlek Buky I. 576 metrů a kratší Rozárka 397 metrů dlouhá. Na okraji areálu najdeme vlek k bobové dráze. Pro doplnění služeb jsou pro děti v areálu tři kratší vleky, Kidpark I a II a také Kidpark Baby. Všechny vleky mají dohromady přepravní kapacitu přes 8 tisíc lidí za hodinu.

Cílem lyžařů jsou však sjezdovky, které tu jsou v obtížnosti od lehkých po střední, takže jsou vhodné zejména pro rodinné lyžování. Nejdelší sjezdovkou je lehká Mezírka s délkou 830 metrů, která se proplétá zcela vlevo pod bobovou drahou. Další v pořadí je Slalomový svah se střední obtížností a délkou 700 metrů. Po obou stranách lanové dráhy jsou sjezdovky Pekelský vrch západ a východ, obě s délkou 650 metrů. Zcela vpravo je pak sjezdovka Šmejkalka a uprostřed areálu sjezdovka Buky, obě mají svých 600 metrů. Lyžařům ještě slouží kratší sjezdovka Rozárka dlouhá 400 metrů, kterou najdeme podél stejnojmenného vleku. Další sjezdovka již slouží jako Snowpark s délkou 500 metrů. Pro děti a jejich výuku jsou k dispozici dvě sjezdovky 150 a 50 metrů dlouhé. Celková délka sjezdových tratí je 5.1 km.

Většina sjezdovek je uměle zasněžována a prochází denní kompletní úpravou rolbami, a to i před večerním lyžováním.

Jak bylo také řečeno, pro výuku dětí je tu k dispozici Kidpark s pojezdovým chodníkem, kde se děti mohou i pod vedením zkušených instruktorů naučit první lyžařské krůčky a přitom se nepotkají s rizikem srážky s ostatními lyžaři. Současně se tu nabízí i možnost hlídání dětí. Navíc každou sobotu od 13h. probíhají animační programy pro děti.

Pěkný Snowpark pro snowboardisty a freestylisty má osm překážek a tři skoky, vlastní vlek nabízí možné využiti zlevněné jízdné jen pro Snowpark.

Provoz areálu je v sezoně denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá od 18 do 21 hodin. Takměř celý areál má totiž umělé osvětlení.

Areál nabízí veškeré služby, které tak velké lyžařské středisko vyžaduje. V prvé řadě to je možnost parkování zdarma na centrálním parkovišti pro 550 aut i autobusy přímo pod sjezdovkami. V areálu je velká možnost občerstvení ve skibarech i v rychlých občerstveních, jsou zde ale také půjčovny, ski servis a udržované sanitární zařízení. Pro příznivcům běžeckého lyžování je připraveno 5 kilometrů na běžeckém okruhu.

Lyžařský areál Mladé Buky je v provozu i v létě, kdy je v provozu nejdelší bobové dráze v Krkonoších měřící 1,5 km. Pak je v provozu dětské hřiště s různými atrakcemi, bike park s dvěma dráhami pro profesionály i pro veřejnost. K procházkám přírodou je tu také naučná stezka.

Petr Randus

Skiareál Mladé Buky
Středisko Mladé Buky
Golf Mladé Buky
Lyžařský areál Mladé Buky
Mladé Buky
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků