Skipark Mladé Buky nabízí vše pro dospělé i děti

Jedním z nejvyhledávanějších lyžařských středisek Krkonoš jsou Mladé Buky. Tato obec leží při hlavní silnici 6 km od Trutnova směrem do centra Krkonoš, na Jánské Lázně a Pec pod Sněžkou. Areál je soustředěn na severozápadní svahy Pekelského vrchu (588 m.n.m.) mezi 479 a 587 m.n.m.

Provoz lyžařského areálu zajišťují jedna lanová dráha a osm vleků. Trojsedačková lanová dráha Pekelský vrch je dlouhá 550 metrů. Napravo do ní je vlek Šmejkalka s délkou 470 metrů. Další vleky jsou nalevo od lanové dráhy, a to dva souběžné vleky Buky II a Buky III se stejnou délkou 555 metrů. Další dvojocí vleků jsou nejdelší vlek Buky I. 576 metrů a kratší Rozárka 397 metrů dlouhá. Na okraji areálu najdeme vlek k bobové dráze. Pro doplnění služeb jsou pro děti v areálu tři kratší vleky, Kidpark I a II a také Kidpark Baby. Všechny vleky mají dohromady přepravní kapacitu přes 8 tisíc lidí za hodinu.

Cílem lyžařů jsou však sjezdovky, které tu jsou v obtížnosti od lehkých po střední, takže jsou vhodné zejména pro rodinné lyžování. Nejdelší sjezdovkou je lehká Mezírka s délkou 830 metrů, která se proplétá zcela vlevo pod bobovou drahou. Další v pořadí je Slalomový svah se střední obtížností a délkou 700 metrů. Po obou stranách lanové dráhy jsou sjezdovky Pekelský vrch západ a východ, obě s délkou 650 metrů. Zcela vpravo je pak sjezdovka Šmejkalka a uprostřed areálu sjezdovka Buky, obě mají svých 600 metrů. Lyžařům ještě slouží kratší sjezdovka Rozárka dlouhá 400 metrů, kterou najdeme podél stejnojmenného vleku. Další sjezdovka již slouží jako Snowpark s délkou 500 metrů. Pro děti a jejich výuku jsou k dispozici dvě sjezdovky 150 a 50 metrů dlouhé. Celková délka sjezdových tratí je 5.1 km.

Většina sjezdovek je uměle zasněžována a prochází denní kompletní úpravou rolbami, a to i před večerním lyžováním.

Jak bylo také řečeno, pro výuku dětí je tu k dispozici Kidpark s pojezdovým chodníkem, kde se děti mohou i pod vedením zkušených instruktorů naučit první lyžařské krůčky a přitom se nepotkají s rizikem srážky s ostatními lyžaři. Současně se tu nabízí i možnost hlídání dětí. Navíc každou sobotu od 13h. probíhají animační programy pro děti.

Pěkný Snowpark pro snowboardisty a freestylisty má osm překážek a tři skoky, vlastní vlek nabízí možné využiti zlevněné jízdné jen pro Snowpark.

Provoz areálu je v sezoně denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá od 18 do 21 hodin. Takměř celý areál má totiž umělé osvětlení.

Areál nabízí veškeré služby, které tak velké lyžařské středisko vyžaduje. V prvé řadě to je možnost parkování zdarma na centrálním parkovišti pro 550 aut i autobusy přímo pod sjezdovkami. V areálu je velká možnost občerstvení ve skibarech i v rychlých občerstveních, jsou zde ale také půjčovny, ski servis a udržované sanitární zařízení. Pro příznivcům běžeckého lyžování je připraveno 5 kilometrů na běžeckém okruhu.

Lyžařský areál Mladé Buky je v provozu i v létě, kdy je v provozu nejdelší bobové dráze v Krkonoších měřící 1,5 km. Pak je v provozu dětské hřiště s různými atrakcemi, bike park s dvěma dráhami pro profesionály i pro veřejnost. K procházkám přírodou je tu také naučná stezka.

Petr Randus

Skiareál Mladé Buky
Středisko Mladé Buky
Golf Mladé Buky
Lyžařský areál Mladé Buky
Mladé Buky
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků