Po stopách mistrů světa - Skiareál Vesec

Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 nám zanechalo jeden významný lyžařský areál ve Vesci. Vznikl v okolí vrchu Špičák s výškou 462 m.n.m. a běžecké tratě tu jsou mezi výškami 405 a 440 m.n.m., takže byly obavy, zda v tak malé nadmořské výšce bude na mistrovství dost sněhu, ale opak byl pravdou a nadílka sněhu byla naprosto dostačující. To je ale historie, ale areál slouží dál v zimě i v létě.

Běžecký areál Vesec je vynikajícím místem pro zábavu i odpočinek. Areál bývá pokládán za nedílnou součást Sportovního areálu Ještěd a je určen nejen pro vrcholové sportovní akce v klasickém lyžování, zejména pro běžecké disciplíny, ale i pro rekreační lyžování a další celoroční sportovní a rekreační aktivity. Konají se tu v létě i různé kulturní akce.

Doprava sem je možná městskou autobusovou dopravou, tak i auty a autobusy, parkování je v areálu celoročně zdarma. Ze služeb zde můžeme upozornit na úschovnu zavazadel, šatny i se sprchami. Areál je vybaven i web kamerou na správní budově, a tak lze dění v areálu sledovat na obrazovce. Pro návštěvníky je tu k dispozici wifi síť a připojení na internet. Všechny prostory v budovách v areálech mají bezbariérový přístup.

Areál Vesec se rozkládá na ploše asi 9 ha a běžecké tratě jsou vybaveny zasněžovacím zařízením. Nově vybudovaný běžecký areál disponuje vlastně třemi na sobě nezávislými okruhy se 3 stupni obtížnosti. První okruh má převýšení do 5 metrů a délku 1.5 km, druhý má převýšení do 15 metrů a délku asi 2 km. Třetí nejnáročnější okruh má převýšení maximálně 30 metrů a délku 1,5 km. Na samotném stadionu je pak 200 metrový ovál vhodný zejména pro trénink. V zimní sezóně je tak areál vhodný pro milovníky dlouhé bílé stopy, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé běžkaře, je zde možnost i díky osvětlení večerního sportování.

Areál je využíván celoročně, protože jsou zde asfaltové cestičky, které mohou využívat v letní sezóně cyklisti i pro in-line bruslaři, ale je příjemný třeba jen pro procházku, například sem chodí i maminkami s malými dětmi. V letní sezóně bývá v areálu otevřen stánek s občerstvením.

Petr Randus

Areál Vesec
Bežecké tratě ve Vesci.
Vesec.
Vesec.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků