Lyžování Filipovice – tip na lyžovačku.

 Zimní středisko Filipovice (Odkaz/) najdeme na silnici 44 ze Šumperka na Jeseník, nedaleko Bělé pod Pradědem. Je to také přímo v srdci chráněné krajinné oblasti Jeseník, v malebném podhůří Hrubého Jeseníku. Pokud využijete skibusu od úpatí lyžařského areálu Červenohorského sedlo, je to jen jedna zastávka. Dolní stanice lanovky a většiny vleků stojí doslova u silnice,

Vleky a sjezdovky jsou rozloženy na východních svazích vrchu Točníku (1143 m.n.m.), které je ale jen severovýchodním výběžkem Červené hory (1333 m.n.m.).

Dolní stanice jsou ve výšce 670 a horní stanice lanovky v 862 metrech nad mořem, tedy skoro 200 metrů převýšení. Kombinace dalších vleků dělá z Filipova středisko s optimálními podmínkami pro individuální i rodinné lyžování. Najde se zde totiž tak rozmanitý terén, že dokáže uspokojit požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, ale i sportovního náročného lyžování. Navíc je zde i prostor pro milovníky snowboardingu.

Pro lyžaře tu jsou k dispozici lanová dráha, konkrétně dvousedačka Girack, s délkou 860 metrů a kapacitou 1.500 přepravených osob za hodinu. Dále zde jsou vlek Sport (TLV) dlouhý 600 metrů a Poma (BLV) s délkou 300 metrů. Stejně dlouhý je trochu stranou nově postavený vlek D.

Ve sjezdovkách je nabídka daleko širší, nejdelší je 1a, na kterou je nástup z horní stanice lanovky, má délku 1.000 metrů. Trať 1, která má nástup z horní stanice vleku Sport, je dlouhá 570 metrů. Trať 2 začíná na konci vleku Poma a je pro dospělé nejkratší s 300 metry a převýšením 50 metrů. Nejdelší trať s délkou 1250 metrů má označení 3a, začíná na horním konci lanové dráhy a u horního konce vleku Sport odbočuje vlevo. Jinak sjezdovka 3 od horní stanice vleku Sport má délku 780 metrů a převýšení 110 metrů. Sjezdovka 4 je dlouhá 400 metrů a má převýšení 50 metrů. Dětská sjezdovka je s převýšením 10 metrů dlouhá 50 metrů. Celková délka sjezdovek je 2.600 metrům, přepravní kapacita celkově je 2.700 osob za hodinu. Dále tu je nový snowpark a dětský park, ale také test centrum lyží zn. Elan po celou zimní sezónu a aprés ski.

Ski areál Filipovice nenabízí jen vleky a sjezdové lyžování, ale i další služby, v prvé řadě parkování zdarma. Je zde i nově rozšířená stylová horská restaurace s terasou s výhledem. Je zde také prodejna lyžařského vybavení, půjčovna lyží a servis, lyžařská škola s dětským vlekem s pojízdným pásem, WC a wifi připojení zdarma.

Provoz lyžařského střediska je denně od 8.45 do 16.30 a večerní lyžování od 18.00 do 21.00. Při večerním lyžování bývá obvykle v provozu i sedačková lanovka a jde o lyžování na sjezdovce 1a dlouhé 1.000 metrů.

Sjezdovky jsou umělé zasněžovány, vyznavači snowboardingu zde najdou kvalitní snowboard park.

Ski centrum Filipovice nenabízí sportovní vyžití jen pro sjezdové lyžování, ale i běžkaři zde najdou kvalitně upravované běžkařské tratě pro výlety do blízkého okolí s tisíci výhledy na Jeseníky.

Jmenovitě jde o trasy Domašov U Cimbury, Rudohoří, Filipovice a zpět do Domašova s délkou 7 km. Další je z Filipovic do Domašova k Relaxcentru s délkou 4 km a její kratší alternativa 2 km. Trasy se v několika místech napojují na další upravované trasy, takže je odtud možno obsáhnout na běžkách skoro celé Jeseníky.

Petr Randus

Filipovice
Středisko Filipovice
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků