České Švýcarsko - popis

 

České Švýcarsko - Národní park České Švýcarsko

NPČŠ je hlavní turistickou atrakcí regionu České Švýcarsko. Mnoho návštěvníků sem zavítá proto, že je uchvacuje zdejší příroda. Rozlehlé skalní masivy, vyhlídky, divoká fauna i flora, ojedinělé přírodní úkazy…

Národním parkem byl tento kout jmenován až k 1. 1. 2000 a správcem se stalo město Krásná Lípa. Chránit zdejší krásy je třeba. Jedná se o unikátní skalní města, pískovcové věže, kaňony, skalní hřbety, stolové hory a další oku lahodící útvary.

Prohlédnou si NPČŠ jistě zabere víc než jeden den. Nejlépe je tedy naplánovat si na jeho poznání celou dovolenou. Projít nebo projet všechny jeho trasy, podívat se do okolí ze všech vyhlídek, navštívit všechny přírodní památky, které nabízí, to opravdu nějaký čas zabere. Ale stojí to za to.

A na co nesmíte při návštěvě Národního parku České Švýcarsko zapomenout?

-          soutěsky řeky Kamenice – úchvatné kaňony řeky Kamenice, částečně schůdné po březích, částečně přístupné pouze z lodiček. Neopakovatelný pohled na skály tyčící se nad vodou a připomínající svojí velikostí obry z pohádek.

-          Pravčická brána – možná nejznámější a nejnavštěvovanější místo Národního parku. Tuto národní památku nejdete 3 kilometry od Hřenska poblíž státní hranice s Německem. Je symbolem celého Českého Švýcarska. A to právem. Díky svým rozměrům je největší pískovcovou bránou v Evropě. Má dokonce vlastní internetové stránky (Odkaz), kde se o ní dozvíte vše potřebné, včetně vstupného a možnosti prohlídek.

-          Gabrielina stezka  - spojuje Pravčickou bránu a Mízní louky. Vede nejkrásnějšími místy Národního parku České Švýcarsko, podél úpatí Křídelních stěn.

-          Růžovský vrch – takzvaný Růžák je přírodní rezervací tyčící se v nadmořské výšce 619 m. Je dominantou NPČŠ a najdeme zde přírodu pralesovitého charakteru, pro niž je právě chráněným územím. Také živočišstvo je zde do jisté míry unikátní, potkat můžeme žlunu šedou, netopýra rezavého a další tvory, kteří žijí v původních listnatých porostech.

 

Výlet do Národního parku České Švýcarsko si jistě brzy naplánujte. Nezapomeňte na něj vyčlenit více dnů, abyste to všechno stihli.

Pravčická brána
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků