Ski areál Razula je jednička

Silnice od Vsetína na Velké Karlovice a až na státní hranici v Makově je lemována lyžařskými areály s jedním i více vleky. Popsat všechny nelze v jedné pozvánce, podívejme se proto na jeden, a to na Skiareál Razula. Lyžařské centrum Razula se nachází v části Velkých Karlovic, zvané Léskové. Nejlépe se sem dostanete autem, ale na trase z Kroměříže přes Zlín a Vsetín jezdí do Velkých Karlovic každý víkend Skibus. Cena jízdenky se pak odečte od celodenní permanentky.

Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami. Jsou to červená, nová široká sjezdovka Razula s délkou 1 kilometr a převýšením 210 metrů. Další červený je Galik s délkou 400 a převýšením 80 metrů. Modré označení má pak 400 metrů dlouhý a převýšený 50 metrů Horal, stejně tak modře hodnocená Laterna dlouhá 200 metrů a převýšená 45 metrů. Pro výcvik slouží modrá Mini sjezdovka dlouhá 60 metrů s dětským vlekem. Každá sjezdovka má vlastní vlek, Razula (Doppelmayr) dlouhý 800 m, Galik (Tatrapoma) 400 m, Horal (Tatrapoma) 350 m a konečně vlek Laterna dlouhý 150 metrů. Sjezdovky Razula a Horal jsou uměle zasněžovány a pravidelně upravovány, ale obě také mají umělé osvětlení.

Ke službám areálu patří nová kvalitní opravna s profesionálními stroji, ale také půjčovna se širokým výběrem lyží a běžeckým vybavením.

Po začínající lyžaře je připravena lyžařská škola Horal (Tygří školka) s nové vybudovaným zázemím pod hotelem Horal, kde jsou děti vedeny školenými instruktory, kteří dokáží připravit dítě i dospělého i k jízdě na snowboardu.

Pravidelně se zde pořádají víkendové akce, kde si třeba lze vyzkoušet testované lyže nebo si dát něco dobrého k jídlu či pití.

Areál také nabízí GoGEN snowpark s řadou skoků a překážek nejen pro snowboardisty. Pro romantické zpestření pobytu lze využít také snowtubing na svahu u hotelu Horal. To je sjíždění zasněženého svahu v upravené dráze na speciálních člunech. Na kopec se vyjede ve člunu taženého lyžařským vlekem, délka tratě pak je 250 metrů.

Hory si nelze představit bez běžeckých tratí. Jedna z nich začíná přímo nad vlekem Razulou, kterým se dá dopravit nahoru. Jde o lehkou trasa přes Bařinku, kde se dá odbočit na cestu zpět přes Uzguň, nebo se dá odbočit k sedlu pod Lemešnou. Možností je samozřejmě víc, nabízejí se krásné hřebenovky po Javorníkách, na rozhlednu Súkenická či po hřebeni přes Benešky na Soláň. Výhodou je, že se dá na několika místech sjet do údolí a nastoupit do večerního skibusu a jet domů. Velké Karlovice nabízejí i možnosti na skialpinistické túry.

Provozní doba v areálu Razula je denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování je od 18.30 do 21 hodin, ovšem kromě neděle. Pro relaxaci lze využít i slaný bazén s vodními atrakcemi v hotelu Horal, kde relaxační část je vyhřívána až na 36 stupňů Celsia. Pro zábavu je možno si vyjet na saních tažených koňským spřežením s rolničkami. Areál je nyní propojen permanentkami s dalším i areály Kohútka a Bílá. Na Razule se můžete dožít i jiných výhod, slev, služeb a podobně, které neustále přibývají, je proto třeba sledovat momentální nabídku.

Petr Randus

Skiareál Razula
Sjezdovka na Razule.
Razula
Středisko Razula
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků