Vzhůru na lyže do Javořích hor - Janovičky.

Javoří hory na hranicích s Polskem v okrajové části Broumovska nabízejí malý lyžařský areál pro milovníky nedotčené přírody Janovičky u Broumova (Odkaz). Osada je přístupná z Broumova po silnici 303 asi 8 km. Lyžařský areál s vleky leží od vsi západně na stráních směrem do údolí Kravského potoka.

Areál disponuje dvěma osvětlenými a dobře udržovanými sjezdovky, dopravu zajišťují dva vleky s celkovou přepravní kapacitou 1160 osob za hodinu. Pro výcvik dětí je zde také dětský provázkový vlek. Sjezdovka má také často využíván skvěle vybavený snowboardpark. Areál je umístěn mezi výškami 545 a 607 metrů nad mořem.

Oba vleky, jak TLV, tak i Tatrapoma mají délku 293 a 260 metrů. Pro lyžaře tu jsou tři sjezdovky, Malý a Velký Buben a Údolíčko s délkami 270 m, 350 m a 360 m, všechny jsou vhodnou volbou jak pro začínající, tak i pokročilé lyžaře.

Provoz areálu je denně od 9 hodin s poslední přestávkou ve všední den od 12 do 13 hodin, do 16 hodin. V sobotu a neděli se jezdí bez přestávky do 17 hodin, večerní lyžování za umělého osvětlení je v úterý, čtvrtek a sobotu od 17 do 20 hodin.

Janovičky nabízejí i skvělé možnosti běžkařům. V okolí ski areálu jsou částečně upravované běžecké stopy vedoucí celou oblastí Javořích hor. Východisko na tratě je v lese na silnici těsně za osadou, kde jedna větev běží po hranicích přes Jedlový vrch (734) do údolí Heřmánkovického potoka (3,7 km), odkud se buď dá vrátit nížeji položenou trasou, nebo se dát zpět delší údolní trasou (dalších 5,8 km). Areál se často využívají k závodění psích spřežení.

Janovičky u Broumova nabízejí dobré možnosti stravování i ubytování, takže jsou vhodné pro rodinnou rekreaci s dobrými podmínkami pro zimní sporty v krásné přírodě i s možností výletu do sousedního Polska nebo na Třípanský kámen (736).

Janovičky u Broumova.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků