Lyžování na Vysočině - Vlek Antonka.

Mezi malá, ale velmi pěkná lyžařská střediska na Vysočině, patří lyžařský vlek Antonka. Nachází se ve stejnojmenné vsi 2 km severovýchodně od centra Kamenice nad Lipou při silnici z Kamenice na Pelec, Častrov, resp. na Horní Cerekev. Pěšky od vlakového nádraží v Kamenici to jsou po silnici 3 km, ale zkratkou pod Meliškem 2,5 km. Přímo pod sjezdovkou je parkoviště, parkovat zde lze zdarma. Provozovatelem vleku je TJ Slovan Kamenice nad Lipou .

Vlek a sjezdovka jsou rozloženy na jihovýchodním svahu vrchu Na Antonce s výškou 664 metrů nad mořem, vlek Poma leží mezi výškami 625 a 662 m.n.m. a má kapacitu 500 osob za hodinu. Sjezdovka dlouhá 250 metrů má převýšení 44 metrů a je vedena po loukách mezi lesy. Díky umělému osvětlení umožňuje lyžování i ve večerních hodinách. Náročnost sjezdovky není velká, je označovaná jako modrá, tedy lehká, vhodná zejména pro děti a začátečníky, spíše se zaměřením pro rodinné lyžování a školní lyžařskou výuku. Nevýhodou sjezdovky je, že není v případě nutnosti uměle zasněžována a ani technicky upravována.

Provozní doba je ve všední dny od pondělí do pátku od 17:00 a v sobotu, neděli a ve svátcích od 13:00, vždy do 20 hodin.

Areál je připraven i pro běžkaře, pro které jsou k dispozici i běžecké tratě. Zajímavých míst přímo v nejbližším okolí je několik, zejména jsou to romantický zatopený Zámečníkův lom na odvrácené straně kopce a starý židovský hřbitov od lomu v lesíku přes silnici. Přímo v Antonce je možnost ubytování, další ubytovací možnosti jsou v Kamenici nad Lipou.

Zatopený lom
Židovský hřbitov
Lyžařský vlek Antonka
Antonka
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků