Karel IV. na lyžích nejezdil, když pobýval na Kašperku?

Jedním z méně známých zimních středisek Šumavy jsou Kašperské hory. Město je známé z různých důvodů, těžba zlata, hrad Kašperk a samozřejmě krásná příroda. Pokud se rozhodnete si sem zajet na lyže, věřte, že nebudete litovat. Skibus sem vozí lyžaře z Klatov, Písku, Plzně, Přeštic, Příbrami, Strakonic, Sušice a Horažďovic, informujte se ale předem na jeho provoz.

Zimní středisko se nachází na jihovýchodním okraji města, na severních stráních hory Lišák s výškou 794 metrů nad mořem. Vleky a sjezdovky leží mezi výškami 707 a 792 m.n.m., a díky severním stráním se tu drží sníh delší dobu.

Od centra města jsou dolní stanice vleků vzdálené 400 metrů, ale centrální parkoviště, parkování je tu zdarma, je přímo pod vleky. Skiareál Kašperské Hory patří dnes mezi nejmodernější lyžařské areály na Šumavě a je vhodný zejména pro začínající lyžaře nebo snowboardisty, rodiny s dětmi a školní lyžařské výcviky.

Areál disponuje dvěma kotvovými vleky o délce 540 a 350 metrů. Dále tu je v provozu dětský vlek s délkou 150 metrů. Na svazích jsou vytýčené čtyři sjezdovky v celkové délce 1.800 metrů a jsou středně náročné úrovně. Je to Modrá sjezdovka s délkou 600 a převýšením 90 metrů, Červená sjezdovka se stejnými parametry, modrá Turistická dlouhá 450 metrů a převýšená 70 metrů a konečně tu je modrá Cvičná sjezdovka s délkou 200 metrů převýšená 30 metrů. Kvalitní povrch sjezdovek je udržován moderním systémem technického zasněžování a kvalitními stroji pro úpravu tratí. Tratě jsou uměle osvětleny, takže tu je provozováno i večerní lyžování. Provoz areálu je v sezoně denně od 8:30 do 16:30 hod. s večerním lyžováním od 18:00 do 21:00.

Nový dětský park je vybaven 24 metru dlouhým pojízdným kobercem a dalšími zábavnými prvky pro pobavení děti, jako jsou pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely, dětský koutek s vyhřívanou hernou. Lyžařský kolotoč je tu pro začátečníky a také 50 metrů dlouhý provazový vlek.

K dalším možnostem areálu je snowtubing, v jehož areálu je zaručena bezpečná jízda na nafukovacích člunech ve sněhovém korytu. Snowtubing je zábava pro děti, která ale nadchne i dospělé. Dále Snowpark je špičkově vybaven a pro zajištění maximální bezpečnosti je pravidelně upravován. Jeho možnosti uspokojí začínající i náročné snowboardisty. Ve službách areálu je půjčovna lyžařského vybavení se základním servisem. Pro rodiny s dětmi, resp. klidné lyžování rodičů, tu je zavedená lyžařská škola včetně služby hlídání malých dětí. Pro sportovce tu je i sportshop, občerstvení, sociální zařízení.

Kašperské hory jsou i rájem běžkařů, je zde upravováno na 40 km běžeckých tratí. Východisko na trasy je přímo u parkoviště, základní okruh se vytčen na protilehlém návrši východně od města. Od něho vybíhá severozápadně připojený okruh výšinami kolem vrchu U Vodárny na Javorník okolo Žďánova s délkou 10 km. Směrem východním jsou běžecké okruhy napojeny na další trasy, které se rozbíhají do dalších oblastí Šumavy. Jsou to trasa Kašperské Hory, Žďánov, Javorník-Popelná s napojením na upravované stopy na Zadově v délce 18 km. Dále směr Kašperské Hory na Žlíbek pod hradem Kašperk a zpět v délce 12 km.

Petr Randus

Skiareál Kašperské hory
Kašperk
Skicentrum Kašperk
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků