Ski areál Bedřichov – Zimní tip

Bedřichov v Jizerských horách (Odkaz) patří k největším lyžařským areálům v naší zemi. Za zimu se tu vystřídá na tisíce lyžařů, sjezdových i běžkařů, jméno Jizerská padesátka je světový pojem. Málo akci v naší zemi má takový zvuk a takový zájem o účast.

 Bedřichov je dopravně napojen na městské dopravy v Liberci (10 km) i v Jablonci nad Nisou (12 km), jsou zde dvě velká parkoviště, a to zdarma, nabízejí se tu všechny služby, které si kdo může na lyžích přát.

 Bedřichov jako obec leží v nadmořské výšce 600 až 790 metrů nad mořem, hlavní část vleků a sjezdovek je rozložena na severovýchodních svazích hřbetu mezi Malinovým vrchem (836 m.n.m.) a Vysokým hřebenem (809). Další malé vleky jsou v severní části obce na stráních nad koupalištěm.

 Pro lyžaře, kteří to v Bedřichově neznají, je v provozu informační centrum. Areál disponuje 8 vleky s celkovou přepravní kapacitou 5.520 osob za hodinu. Sjezdovky mají dohromady 6,4 km, od lehkých až po středně obtížné, a jsou denně upravované přírodním i umělým sněhem. Noční lyžování na sjezdovce Malinovka. Lyžařské středisko je také vybaveno moderním automatickým odbavovacím systémem.

 Vlek A Malinovka 2má délku 527 metrů, vlek B Malinovka 1 pak 485 m, vlek C s názvem Dětské hřiště má 153 m, vlek D Pastviny I disponuje délkou 496 m, vlek E Pastviny II je dlouhý 496 m a konečně vlek F Weber má 394 metrů. Prim mezi sjezdovými tratěmi hraje asi 1a Malinovka se střední obtížností, délkou 520 m a převýšením 101 m, ale hlavně s umělým osvětlením pro noční lyžování. Další sjezdovky jsou všechny lehká, je to 1b Malinovka s 600 m délky a 100 m převýšením, 2a Malinovka 550 m a 100 m, Dětské hřiště 180 m a 10 m, sjezdovka Pastviny 1 má 560 m a 72 m, Pastviny 2 zase 560 m a 72 m, Weber 1 s délkou 500 m a převýšením 74 m. Dalšími sjezdovkami jsou Přejezd Pastviny-Malinovka s délkou 600 m a převýšením 83 m, Weber 2 dlouhý 410 m s převýšením 74 m a poslední je Malinovka s délkou 600 m a délkou 100 metrů.

 Sjezdové tratě jsou tedy střední a zejména s nízkou obtížnosti, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a školní lyžařské kurzy.

 Bedřichov, známý i výše uvedenou akcí Jizerská padesátka, je znám možná i víc jak sjezdařské centrum, jako běžecký ráj. Obec je nástupním místem na 81 km upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály do pěti základních větví tras. Ovšem jinak je k dispozici celkem víc jak 170 km po celých Jizerských horách pro klasický styl i bruslení. O úpravu tratí v Jizerských horách se již od konce roku 1999 stará Jizerská, o. p. s., kterou založila právě obec Bedřichov. Peníze na úpravu tratí získává od měst a obcí, Libereckého kraje, sponzorů a dárců, ale i od samotných lyžařů, kteří si zimu bez běhání na lyžích neumí představit.

 Jizerské hory nabízejí nenáročný a rozlehlý lyžařský areál v CHKO Jizerské hory, na důležitých místech přehledné orientační mapy a ukazatele na rozcestích, místa s možností odpočinku a občerstvení a v neposlední řadě i propojení tras do sousedního Polska.

Petr Randus

Skiareál Bedřichov
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků