Znám jednu sjezdovku, kde nejkrásnější je sníh - Pěnkavčí vrch

Lyžařský areál Pěnkavčí vrch patří do větší skupiny zimních středisek v oblasti Velké Úpy. Tato obec leží 2,5 km východně do nedaleké Pece pod Sněžkou (Odkaz), k Pěnkavčímu vrchu se pak dostanete odbočkou směrem na Janovy boudy, které již leží pod areálem.

 Pěnkavčí vrch je dominantní hora s výškou 1098 metrů nad mořem. Skupina chalup a chat je rozprostřena na jihovýchodním svahu, právě tam, kde je náš vlek. Ten leží ve výšce 945 až 1045 m.n.m. Pěšky je areál dostupný také z horní stanice lanové dráhy Portášky směrem k boudě Jana. Výhodou areálu je jeho nadmořská výška, kde se drží sníh, když jinde již zmizel. Lyžaři pak oceňují také panoramatické rozhledy na hřebeny Krkonoš.

 Lyžařský vlek (Odkaz) je dlouhý 500 metrů, středně těžká sjezdovka, v barvě modrá, je denně dle potřeby upravovaná v celé šíři. Je doporučovaná především pro rodiny s dětmi, ale areál využívají v hojné míře i snowboardisté.

 Pro příznivce běžek je v zimní sezóně udržován značený běžecký panoramatický okruh okolo Pěnkavčího vrchu v celkové délce 5 km. Ten je součástí komplexu Krkonošských lyžařských cest. Okruh je přístupný z horní části vleku a napojuje se v oblasti Portálových bud na trasu směrem Růžová hora a na Sněžku. Další spojkou je spojen s již zmíněnou Krkonošskou lyžařskou cestou (Odkaz).

 V obslužné stanici vleku je možno zakoupit základní občerstvení pro lyžaře. V lokalitě se nacházejí další možnosti stravování i ubytování, půjčovna lyží, ski servis, lyžařská škola nebo také skikrossová dráha.

 Pěnkavák, jak mu říkají místní a příznivci, není určen pro závodníky, je určen pro ty, kteří hledají klid a krásu hor a okolní přírody. Proto je to místo vhodné i pro školy a školní lyžařské výcviky.

 Ke konci sezóny se zde koná tradiční Den Pěnkaváku, kde si na své přijdou především děti. Ty zde závodí ve sjezdu, v běhu, ale jsou pořádány soutěže i pro dospělé včetně závodu ve skicrossu. K zábavě přispívají i masky včetně příjezdu Krakonoše.

Petr Randus

Skiareál Pěnkavčí Vrch
Vlek Pěnkavčí Vrch
Sjezdovka na Pěnkavčím Vrchu
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků