S lyžemi kousek za hranice - Sebnitz

 České Švýcarsko, vlastně Česko-saské Švýcarsko, je nádherná oblast plná skal, lesů, vršku, říček a potoků, kde se dá prožít příjemná dovolená nejen v létě, ale i v zimě. Bohem zapomenutý kout, jakým je Šluknovský výběžek, je právě předurčen k prožití spousty zážitků v přírodě, kde nejsou davy lidí, na každém rohu stánek s upomínkovými předměty a podobně. Zdejší krajina plynně přechází do německého Saska, volný přechod je jeden z darů EU, takže dnes se vydáme na lyže za "čáru"!

Lyžařský areál (Sebnitzl) se nachází na východním okraji stejnojmenného města, těsně za hranicemi s Českou republikou. Přístup je autem jednoduchý, přejede se přes hraniční přechod z Dolní Lobendavy a hned za hranicí se musí odbočit doleva a kolem Urzeitparku přímo k areálu. Je zde parkoviště, ovšem placené.

Lyžařský areál Sebnitz je rozložen na severních svazích hory Buchberg (459 m.n.n.) ve výšce od 365 do 485 m.n.m. Pro lyžaře jsou tu k dispozici tři vleky pro dospělé Räumicht 1 (/délka 300 m), Räumicht 2 (500 m) a Book Mountain (400 m), a jeden dětský Buchberglift. Jezdit se pak dá po čtyřech sjezdovkách o celkové délce kolem 2 km. Jsou to snadné Räumicht 1 o délce 400 metrů s převýšením 50 m, Räumicht 2, varianta a, dlouhá 550 m s převýšením 95 m, středně těžká sjezdovka Räumicht 2, varianta b, dlouhá 500 m s převýšením také 95 m, a středně až více těžká Book Mountain s délkou 500 m a převýšením 90 m. Sjezdovka Räumicht 2b má umělé osvětlení pro večerní lyžování. Mimo toho se tu nabízí odpočinek na Aprés-Ski terase (opalovací terasa) přímo u sjezdovky. Dalšími službami jsou ski servis, půjčovna lyží a areál též nabízí ubytovací kapacity a možnost občerstvení. Uvádí se, že jízdné je na 10 jízd pro dospělého 5 Eur a pro děti jen 2,50 Eur.

Provozní doba areálu je ve všední den pondělí až pátek od 14:00 do 18:00, v sobotu od 9:00 do 20:00 a v neděli 9:00 do 18:00. Noční lyžování je zde každou středu a pátek od 18:00 do 20.00. Po dobu zimních prázdnin je provoz od 10:00 do 17:00.

Areál nabízí i další možnosti, například sáňkařský svah pro všechny věkové skupiny a pro běžkaře správce areálu Sebnitzer Ski Club tu v sezóně upravuje stabilně více než 5 km udržované tratě, která je s obousměrným provozem a je také průběžně 2stopově upravována. Vede zdejším sebnitzským lesem. Navíc při dostatku sněhu až 15 km lyžařských stop. Plán tratě je k dispozici v pokladně vleku. Areál je z horní části, z vrcholu Buchbergu, propojen přes Kaiserberg s českou rozhlednou Tanečnicí (Odkaz), jsou to pouhé 3 km.

Areál nabízí i lyžařskou školu, ale je nutné se přihlásit předem přes internet.

Petr Randus

Sebnitz
Areál Sebnitz
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků