Za lyžovačkou do Benátek, nevěříte? - Skiareál Struhy

Turnov je jedním z nejznámějších východisek na cesty po Českém ráji. Při popisu jeho památek, muzea, Hrubého Rohozce a jiných míst by se nemělo zapomínat ani na lyžařský areál Struhy. Ten nabízí zimní sportovní vyžití pro rodinu s dětmi.

Turnov je dobře dostupný vlakem i po dálnici a silnicích, v okolí jsou i letiště. Lyžařský areál je dosažitelný autem tak, že z města Turnova vyjedeme směrem na Chloumek a Mírovou, ve stoupání na Hruštici odbočíme k Panochově nemocnici a vlevo přes parkoviště do osady Benátky. V ní vlevo, kde sjedeme skoro k potoku Stebenka. A vpravo již vidíme lyžařský areál.

Areál  je položen na severním svahu kopce Vrchhůry (327 m.n.m.) ve výšce od 260 do 310 m.n.m. Je zde k dispozici velký talířový vlek (TLV 12) o délce 300 metrů, komfortním řízením se umožňuje plynulé zpomalení či zrychlení. Je zde i dětský provazový vlek s délkou 70 metrů. Zdejší modrá sjezdovka má délku 300 metrů a 50 metrů převýšení. Provozní doba vleku je v pracovní dny, tedy od pondělí do pátku od 15:00 až 21:00 a v sobotu, neděli a o jarních prázdninách okresu Semily od 9:00 až do 21:00 hodin, to s umělým osvětlením. Sjezdovka je upravována rolbou PistenBully 210. Úpravami terénu se rozšířila sjezdovky v dolní části a zlepšil se profil svahu.

Při malé výšce v tomto malebném údolí jsou zde nižší průměrné teploty a díky také umělému zasněžování je zde záruka kvalitní sněhové pokrývky i v březnu, kdy v okolí již vládne jaro. Zařízení na výrobu technického sněhu je zajištěno systémem sněžných děl ARECO od firmy AUDRY Hradec Králové.

V okolí sjezdovky jsou v případě příznivých sněhových podmínek upravené běžecké stopy. Areál nabízí kompletní zázemí pro rodinné lyžování. V cílové stanici je otevřen kiosek s možností občerstvení.

Petr Randus

 

Areál Struhy
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků