Šumava - Lipno

Šumava patří do chráněné krajinné oblasti, a je zároveň národním parkem. Sousedí s Bavorským lesem, se kterým vytváří souvislý lesní komplex, který je největší v Evropě. Zde se také nachází 5 ledovcových jezer, na jediném místě u nás. Šumava bývala pokryta horskými pralesy, které se s příchodem lidí změnily, přesto jsou zdejší lesy velmi hluboké a husté. Zbytky pralesů jsou k vidění v Boubíně.

V šedesátých letech minulého století bylo na horním toku řeky Vltavy vybudováno Lipno, které je naší největší přehradou. Okolí této přehrady je uzpůsobeno jak letním, tak i zimním radovánkám. V létě je přehrada vhodná ke koupání, ale i k různým vodním sportům, jako je windsurfing nebo jachting. Podél přehrady jsou travnaté nebo písčité pláže, kde je možnost se opalovat nebo hrát míčové hry. Kromě toho podél přehrady vede 21 km dlouhá stezka, která je vhodná pro procházku, ale i pro cyklisty nebo pro inline bruslaře. Většina trasy je pak v noci osvícena.

 V Lipně nad Vltavou je i Aquaworld, kde je vířivka, sauna a bazén. Dalšími kratochvílemi jsou bobová dráha, lanový park a výjimečná stezka korunami stromů, kde si užijí malí i velcí návštěvníci. Kromě hřiště pro děti a skluzavce v zemi, jsou zde i různá občerstvení a restaurace.

V zimě si užijí lyžaři ve ski areálu Lipno, kde jsou nejen běžecké tratě, ale i sjezdovky, včetně lanovky. Za zmínku stojí i bruslení přímo na přehradě, kde je upravována bruslařská dráha v délce 11 km.

 

V okolí přehrady Lipno je nepřeberné množství různého ubytování ať už v pensionech, hotelech, kempech, rekreačních domech nebo v ubytovnách. Záleží tak na možnostech, vkusu a náladě každého, kdo chce zdejší kraj poznat.      

Lipno na Šumavě
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků