Lyžování u Adršbachu - Skiareál Kamenec.

Lyžování patří do hor, ale v Polici nad Metují (Odkaz) je ski arál Kamenec, který je ve skalách. Skutečně, horní část vleku a sjedovky je mezi pískovcovými skalami vrchu Kraví hora (730 m.m.m.), samotný vlek je rozložen mezi výškami 500 až 615 m.n.m. a rozkládá se na severním svahu hory, takže má dlouho dobré sněhové podmínky.

Ski areál Kamenec (Kamenec) je nově přebudovaná sjezdovka s dobrým technickým a terénním zázemím, které dozajista uspokojí každého lyžaře. Pro dobrou technickou údržbu sjezdovky je zde rolba, a v případě potřeby jsou k dispozici i sněžná děla. Sjezdovka má celkovou délku 500 m, v polovině se rozvětvuje na dva různě náročné úseky.

Ski areál se rozkládá na západní straně města v části Kamenec. Autem se sem dostanete ze silnice na Adršpach, je třeba ale za fotbalovým hřištěm u koupaliště odbočit doleva a následně v horní části obce vpravo Nerudovou ulicí. Případně lze jet Nerudovou ulicí již od křižovatky nad náměstím A. Jiráska ve středu města, severně od centrálního parkovištěm. Je třeba upozornit, že za sněhových podmínek jsou v obasti vleku horší parkovací možnosti a je jistě užitečnější nechat auto na parkovišti nad náměstím, je to ale necelý kilometr daleko.

Vlek však nabízí sportovní vyžití pro začínající až zkušené lyžaře, silnou devizou sjezdovky je příznivá cena služeb a malé nebo žádné fronty u předimenzovaného vleku.

Vedle lyžařů je zde i možnost pro "snowboarďáky", pro které tu jsou připraveny překážky a různé skoky.

Provozní vleku je v sezoně denně od 9.00 do 17.00, večerní lyžování v úterý, čtvrtek a v sobotu pak od 17.00 do 20.00. V areálu je zajištěno občerstvení, Ski půjčoovna, v provozu je i tradiční škola nejen pro výuku na lyžích, ale i na snowboardu. Ubytování je zajištěno v chatě Babeta, která je součástí sjezdovky.

Police nad Metují nabízí v zimní sezoně veliké možnosti pro běžkové lyžování. Přímo pod vlekem začíná jedna z větví Teplicko-adršpašského okruhu, po kterém je možno celý skalní arál obkroužit přes Skály, Záboř, Liščí sedlo, Adršpach a přes Horní Teplice zpět, celkem asi 20 km. Trasa má ale několik odbočení, do Dědova, na Nové Domky, Janovic a pro zdratnější až na Libnou. V adršopachu je pak přímo běžecký areál s množstvím kratších stop.

Ski araál Kamenec a Teplice nad Metují s okolím nabízejí v zimě ideální možnosti pro rodinnou rekreaci. Nejsou zde sice dlohé a táhlé stráně s náročnými výstupy jako v Krkonoších, ale zase tu je romatika skalních oblastí.

Petr Randus   

Skiareál Kamenec.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Další nabídka pobytových balíčků