Znáte Vysokou a lyžování na Vysočině?

Vysočina v zimě je svět trochu pro sebe, táhlá návrší, dlouhé přejezdy zasněženou krajinou, ale také stopy lyží míří sem a tam, někdy si říkáme, kam vedou? Třeba do Vysoké? Zde si je možno zaběhat pom udržované trase a je tu hlavně pěkný lyžařský svah a vlek. Obec Vysokou najdeme jihovýchodně od Havlíčkova Brodu na silnic směrem na Šlapanov. Dominantou obce je stejnojmenný vrch, jehož severní úbočí využívají v zimě lyžaři. Z vrcholu je nádherný rozhled na Vysočinu. Dojet sem se dá samozřejmě automobilem, městskou dopravou z Havličkova Brodu, ale i vlakem do zastávek Mírovka či Šlapanov, odkud je to na vlek 3 kilometry. Ale zabývejme se nyní raději lyžováním. Lyžařský vlek je tu kotvový dvoumístný s délkou 420 metrů a převýšením 85 metrů, přesněji mezi 497 a 582 metry nad mořem. Vrchol vleku je těsně pod vrcholem Vysoké s výškou 587 m.n.m. Stojí zde vysílač a lyžařská chata. Lyžařský vlek má nejmodernější techniku včetně umělého zasněžování s osvětlením. Jde zde možnost parkování přímo u sjezdovky, a to asi pro 100 aut, samozřejmě zdarma. Občerstvením je zajištěno v útulné chatě přímo na vrcholu kopce.

Na své si zde přijdou i snowboardisti. Sjezdovka, jak již bylo řečeno, je spádově situovaná severním směrem, což vytváří dobré sněhové podmínky srovnatelné s výše položenými místy Žďárských vrchů. Sjezdovka je dlouhá 420 metrů a široká 60 metrů, sjezdová náročnost je uváděná jako modrá, je vhodné pro školní lyžařské výcviky. Svah se denně strojově upravuje a umělé zasněžuje tyčovými děly. Na sjezdovce ne k dispozici osvětlení stožárovými výbojkami. Část sjezdovky je vhodná také pro snowboardy. V areálu jsou pořádány závody v akrobatickém snowboardingu a dětské závody. Závěr sezóny je zakončen karnevalem.

Provoz vleků je od pondělí do pátku od 15.00 do 19.00, v sobotu, neděli a ve svátcích mezi 9.00 až 17.00.

Ke sjezdovce patří také půjčovna skibobů.

Od areálu se v sezoně upravuje lyžařský běžecký okruh kolem Havlíčkova Brodu v délce asi 25 km. Je zde i okruh na bruslení, který měří 300 metrů.

Petr Randus

Lyžování na Vysočině
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků