Prožít týden na lyžích v Zadově je pohádka - Skiareál Zadov

Dnes se za lyžováním vypravíme do Zadova, což se osada na okrese Prachatice, která patří pod obec Stachy, a ty jsou zhruba na polovině cesty z Vimperka do Kašperských hor. Dojet se lze samozřejmě auty, ale i autobusy. Ty do Stach jezdí například přímo i z Prahy. V osadě jsou velké parkovací plochy v blízkosti jednotlivých vleků i lanovky. Název střediska je Zadov – Churáňov (http://www.lazadov.cz/la/), protože část vleků míří přímo k jeho vrcholu ve výši 1119 m.n.m. Na vrchol Churáňova (http://www.naucnoustezkou.cz/churanov) ale nedosáhnou, protože ten je poměrně plochý, proto ho vyzřívají běžkaři. Vleky, lanovka a sjezdovky jsou ohraničeny výškami 878 a 1080 m.n.m.

V Zadově jsou dominantním zařízením pro dopravu lyžařů sedačkové lanovky na Churáňov s délkou 900 metrů a na Kobylu 723 metrů dlouhé. Z dalších vleků uvádíme nejdelší na Nové Hutě 1050 m, U Horejšů 300 metrů, vlek C s 275 a B s 208 metry. Ostatní jsou již menší a jsou určené pro děti a začátečníky. Obdobně je zde možnost využít sjezdovky, nejdelší je červená Sedačka 1 s délkou 1100 a převýšením 190 metrů. Za pozornost jistě stojí i sjezdovka modrá Pucalka 800 a 155 metrů, červená U můstků 750 a 155 metrů, modrá Sedačka 2 se 700 a 190 metry a červená Do ráje 1 s délkou 500 a převýšením 155 metrů. Prudká a krátká je červená Do ráje 2 se 300 a 155 metry. Provoz lanovek a vleků je denně od 8:30 do 16 hodin, od 1. února od 8:30 do 16:30. Večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin.

Sjezdovky jsou v sezoně denně upravovány, tři jsou také uměle zasněžovány. Tradici tu má i večerní lyžování. Lyžařům slouží několik bufetů a občerstvení, dvě půjčovny lyží v Hotelu Churáňov a ve Sporthotelu Olympia.

Známá je zde i lyžařská škola Zadov, která má pro svou činnost k dispozici dva dětské provazové vleky, které ale nejsou určeny veřejnost.

Součástí skiareálů je také známý běžecký stadion. Zadov je totiž jedno z nejznámějších středisek běžeckého lyžování v Čechách. Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě v délkách od 1 do 15 km využívá nejen veřejnost, ale konají se zde i mnohé významné závody, ročně je to 20 až 30 sportovních akcí. Nejen běžecké, ale i turistické trasy jsou pravidelně upravovány, tyto tedy 1 až 2 krát týdně. Můžeme po nich vyrazit směrem na Horskou Kvildu, Kvildu, prameny Vltavy, Černou Horu, Březník, Filipovu Huť a samozřejmě zpět, dohromady to je celkem asi 80 km. Další směry jsou na Nové Hutě, Javorník a podobně.

Na upravované lyžařské trasy lze nastoupit na vrcholu obou lanovek, u lanovky Kobyla stojí i rozhledna Churáňov.

Zadov nabízí velké množství ubytovacích a stravovacích kapacit, obchodů a dalších služeb, strávit zde proto třeba týden rodinné zimní dovolené není žádným problémem.

Petr Randus

Areál Zadov
Vleky Zadov.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků