V Deštné neprší, ale sněží - Skiareál Deštné v Orlických Horách.

Orlické hody, Deštné, lyže, to jsou tři termíny, které k sobě patří jako rodní bratři. Slalomové svahy a vleky v Deštném jsou soustředěny východně od centra obce nad silnicí na Zdobnici, resp. Rokytnici v Orlických horách nebo na hraniční přechod do Polska v Orlickém Záhoří. Zde jsou rozloženy na severních svazích Studeného vrchu (883 m.n.m.), jsou ve výšce od 645 do 877 m.n.m. Další lyžařský areál Špičák najdeme západně od středu obce na východním svahu Plasnického Špičáku (833) ve výšce 660 a 805 m.n.m. Třetí lyžařské středisko je u Šerlišského mlýna, kde je vlek a sjezdovka na severovýchodním svahu Kamenného vrchu (1037) ve výšce 865 až 957 m.n.m.

V prvním velkém areálu je celkem devět vleků, pokud začneme od východu, tak první je sjezdovka Zákoutí s délkou 500 m, dále Závodní sjezdovka 850 metrů dlouhá, následuje dvojice vleků (850 a 900 m) a sedačková lanovka (900 m), pod kterou vede tzv. Sportovní sjezdovka (900 m). Od vrchu vede nejdelší Turistická sjezdovka s délkou 1250 m. Následuje trojice vleků s délkou 600, 650, které jsou určeny pro sjezdovku Marta (650 m), a 300 metrů, od které vede tzv. Tréninková sjezdovka s délkou 300 m. Nejblíže středu obce jsou pak dva malé vleky pro děti a začátečníky.

Areál disponuje širokou možností občerstvení, ubytování, půjčovnu lyží a snowboardů, Ski servis, Skialpskou školu pro děti i dospělé, školu snowboardu a carvingu, kdy lyžařská škola má k dispozici samostatný lanový vlek.

Lyžařský vlek na Špičák měří 610 metrů, provoz je zde od 10. do 16. hodiny. Je zde také sáňkařská a bobová dráha pro děti a snowpark s překážkami.

Areál Šerlišský vrch je významný tím, že jsou tu nelepší podmínky pro lyžování po nejdelší dobu, kdy již sníh i v jiných částech Orlických hor zmizel. Provoz tu je denně od 9. do 16. hodiny. U chaty Kačenka je umístěn i dětský areál s vlekem dlouhým 60 metrů. Občerstvení i ubytování je zajištěno také v chatě Kačenka. Je zde půjčovna lyží i showboardů včetně možnosti servisu.

Deštné je velkým centrum běžeckého lyžování, jde zde celá řada upravovaných tras, které jsou navázány na další trasy v rámci sdruženého projektu běžeckých stop Orlických hor. Jde například o hřebenovou cestu z Polomské sedlo přes Šerlišský mlýn, Masarykovu chatu na Šerlichu a Velkou Deštnou do sedla Jelenka (8 km). V samotném Deštném jsou dva běžecké okruhy tzv. Skuhrovské kolečko (3 a 4 km).

Zima v Orlických Horách.
Deštné v Orlických horách.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků