Polevsko pro sjezdaře, běžkaře, ale i táborníky

Lužické hory jsou spíše horami turistickými než lyžařskými, přesto tu lyžaři najdou vhodné terény nejen na sjezdy, ale i na jízdu na běžkách. Příjemných malým střediskem Lužických hor je Polevsko. Nachází se v těsné blízkosti Nového Boru, odkud sem jezdí městská doprava, bohužel jen ne o víkendech. Takže se sem musí o volných dnech autem nebo pěšky, a to z Nového Boru 4 km a z Kytlic 5 km. Polevský vlek je situován na jihovýchodních svazích Polevského hřebenu ve výšce od 520 do 610 metrů nad mořem. Najdeme zde dvě sjezdovky, těžkou závodní 400 metrů dlouhou a lehčí turistickou 450 metrů dlouhou. K dispozici je tu jeden velký vlek. Areál je osvětlen a také uměle zasněžován. V lyžařském středisku je dále k dispozici dětské lano, parkoviště, lyžařská škola, dětská školička, občerstvení pod vlekem a skoky pro snowboardisty. Sjezdovky jsou plně osvětleny. Vlek provozuje TJ Stadion Nový Bor. Provozní doba areálu je v pracovních dnech od 14:00 do 19:00, o víkendech od 9:00 do 16:00 a o prázdninách od 9:00 do 19:00 s osvětlením.

Největší akvizicí Polevska jsou ale běžecké tratě. Ty jsou upravované oddílem SKI Polevsko (Odkaz).

Zimní běžecké tratě jsou vedeny zejména po úzkých lesních cestách, místy i po loukách s členitým terénem. Proto jsou trasy určeny především pro lyžování klasickou technikou. Při dostatečné sněhové pokrývce se ve spolupráci s TJ Stadion Nový Bor upravuje čtyřkilometrový okruh pro bruslení.

Známou výletní trasou je tu Kočárovka, která obíhá Medvědi vrch a Malý Buk, ale dostaneme se odtud třeba na Prácheň k světoznámé geologické lokalitě Panská skála, nebo po jiné do Horního Prysku.

Obvykle druhý víkend v prosinci se v Polevsku koná tradiční zimní stanování Klíč, které se sem přesunulo z oblasti hory Klíč z důvodů ochrany přírody. Akci pořádá SK Nový Bor a v roce 2011 se tu konal již 50. ročník, a je tím pádem nejstarším zimním stanováním.

Nevýhodou Polevska jsou omezené ubytovací kapacity, větší možnosti jsou samozřejmě v Novém Boru i v Kytlicích.

Skiareál Polevsko
Běžecké trati Polevsko
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků