Český ráj – Prachovské skály

Pro milovníky nádherné přírody je návštěva Českého ráje příležitostí obdivovat nádherná skalní města, Jsou zde ale i zámky, hrady a zříceniny. Český ráj patří k nejstarším chráněným krajinným oblastem u nás. Byl dokonce vyhlášen i geoparkem UNESCO. A to proto, že zde najdeme různé druhy rostlin a živočichů, které jinde neuvidíme, například volavky či rorýse nebo muflony.

Mezi nejznámější části Českého ráje patří Prachovské skály. Počátkem pro prohlídku těchto skal je město Jičín, které má spoustu historických památek a hezké náměstí. Prachovské skály jsou odsud vzdálené 6 km a vedou jimi dva prohlídkové okruhy. V tom kratším návštěvníci projdou štěrbinou, která má pouhých 35 cm, a Císařskou chodbu. Delší okruh pak nabízí 7 vyhlídek, na které je potřeba vyjít několikero schodišť vytesaných do skály.

 Pět set metrů od východního vstupu do Prachovských skal je vyhlídka Křižkovského sboru, z které je vidět vrch Kumburk i se zříceninou hradu, v údolí se pak nachází Jinolické rybníky. Směrem na severozápad jsou vidět známé Trosky. Další navštěvovanou skálou je Vítkova vyhlídka, která je 8 km od Jičína a je součástí delšího okruhu. Z této skály jsou pak například vidět Ostruženské rybníky a široké okolí včetně několika vesniček.  

Prachovské skály
Prachovské Skály
Soutězka v Prachovských skalách
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků