Když s lyžemi na Ústecko, tak nejlépe to Telnice - Zadní Telnice.

Jedním z nejznámějších horských středisek Krušných hor je Zadní Telnice. Jelikož jde o nejvýchodněji položené lyžařské středisko v těchto horách, je nejblíže právě město Ústí nad Labem, Děčín, takže sem často jezdí jejich obyvatelé. Středisko leží na silnici z Telnice do Fojtovic a má bohatou tradicí sjezdového lyžování, z Ústí nad Labem to je sem pouhých 18 km. Nedaleká dálnice nabízí možnost pohodlného dojezdu z Prahy. Ve středisku je pak k dispozici vysokokapacitní parkoviště nedaleko vleků, a to zdarma.

Lyžařské sjezdařské tratě jsou položeny na severních svazích ve výšce od 585 do 796 metrů nad mořem, což je nejvyšší bod Rudného vrchu. Provozovatelem je Ski klub Telnice.

Vleků je zde sedm, nejdelší Rudný s délkou 1000 m, Slalomák a "VL500" dlouhé 500 m a Cvičná 450 m. S tím samozřejmě souvisejí u sjezdovky, kterých je devět. Nejdelší je Děčíňák s 800 m a s převýšením 180 m, ale jde o neudržovanou sjezdovku určenou pro volné lyžování a snowboard bez umělého zasněžování. Z dalších to je Nová sjezdovka 700 m dlouhá s převýšením 100m, Slalomák 600 a 200 m, který je špičkovým slalomovým svahem s homologací FIS, a má také umělé osvětlení pro večerní lyžování. Dalšími sjezdovkami jsou Macháček a Turistická trať shodně dlouhé 500 a 100 m převýšené. Další kratší vleky i sjezdovky jsou určeny pro výcvik a začínající lyžaře. Sjezdovky jsou vzájemně propojeny a nabízejí tratě ve všech obtížnostech, od snadných po ty nejtěžší. Sjezdovky jsou zasněžovány technickým sněhem a jsou upravovány rolbami. Provoz tu je v sezóně každý den od 9.00 do 17.00, ale díly osvětlení se tu lyžuje i večer.

Areál disponuje i dalšími službami, jako je možnost občerstvení, nezbytný ski servis (broušení, mazání, opravy atd.) a půjčovna vybavení (lyžařské vybavení, snowboardy atd.), sociální zařízení atd.

Svahy využívají i snowboardisté, jak bylo naznačeno, ale okolí nabízí vrchovatě možností zejména pro milovníky běžek. Ti mohou využívat běžeckých tratí, které vedou směrem na Komáří hůrku, anebo na Cínovec. Množství běžeckých okruhů je upravováno na nedalekém Adolfově, kde je také vlastní neplacené parkoviště. Jsou zde okruhy v délkách 2, 3, 4, 5 a 7 km dlouhé. Tratě nabízejí mírný terén ve 2 stopách a s přímým napojením na lyžařský areál Zadní Telnice. Oblíbené trasy vedou v posledních letech i na Nakléřov, Panenskou a také do Tisé. Příkladně směrem na Nakléřov je taky okruh kolem Jeleního vrchu.

Lyžování v zadní Telnici
Telnický areál
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků