Dolní Dvůr zve na lyžování - Skiareál Dolní Dvůr.

Family Skiareál Dolní Dvůr s.r.o. je nenáročností, ale s kvalitním vybavením ideálním sportovištěm pro začínající lyžaře a snowboardisty.

Dolní Dvůr je malá obec rozkládající se podél silnice z Lánova u Vrchlabí do Strážného a pak do Hořejšího Vrchlabí. Jen jízda touto silnicí zasněženou krajinou je nádherná, převýšení je 350 metrů. Samotný Dolní Dvůr se rozbíhá od silnice podél Malého Labe do třech výraznějších a několika menších údolí a údolíček. A právě na Kotelském potoku na obou stranách údolí nad hotelem Morava jsou lyžařské vleky. Nedaleko areálu (Odkaz) je velké parkoviště pro asi 100 vozů s bezplatným parkováním.

Vleky a sjezdovky se nalézají mezi nadmořskými výškami 562 a 643. Jsou zde čtyři vleky, U Moravy I má délku 296 metrů, U Moravy II délku 304 metrů a naproti Baron s délkou 180 metrů a Za potokem I s délkou 245 metrů. Sjezdové tratě jsou také čtyři, U Moravy 300 metrů, je to modrá sjezdovka, stejně tak jako Baron s délkou 180 metrů. Další dvě sjezdovky jsou červené, Za potokem I dlouhá 250 metrů a Za potokem II s délkou 300 metrů. Sjezdovka Mini Kidpark má délku 30 metrů. Malý snowpark najdeme u sjezdovky Za Potokem I, který je vybaven třemi raily. V areálu funguje bezdotykový systém skipasů CHIP CARD s bodovými skipasy. Sjezdovky, které mají dohromady 1 km, jsou denně upravované a kompletně zasněžované. V areálu stojí nová servisní budova se službami, občerstvením ve skibaru, půjčovnou i skiservisem, lyžařskou školou a WC.

Areál je velmi oblíben pro školní výcviky i pro rodinné lyžování s malými i většími dětmi, zkrátka pro ty, kteří hledající lyžování v klidném prostředí bez front u vleků a bezpečné sjezdovky.

Díky systému technického zasněžování je areál v provozu již od prvních zimních dní a to každý den od 9.00 do 16.00 a večer od 18.00 do 21.00. Pro náročné a zkušené lyžaře je nedaleko Skipark K2 v Černém Dole s lanovými drahami a velkým výběrem z lyžařských tras, terénů i služeb.

Dolní Dvůr nabízí velké možnosti i běžkařům. Ti si přímo z centra areálu spojnicí přes Sluneční Stráň vyrazit na trasy chráněnou oblastí Krkonošského národního parku. Přímo ve Skiareál se pravidelně upravuje stopu nenáročného cvičného okruhu. Trasa od Strážného přes Dolní Dvůr a na Lánov a Vrchlabí je ideálním terénem pro začátečníky a rodinky s dětmi. Z této trasy je také možno odbočit na další směry, které propojují celé Krkonoše.

Ves Dolní Dvůr neleží na hlavní zájmové trase lyžařů, ale až zdejší lyžařské terény i podmínky poznáte, věříme, že se sem budete vracet.

Petr Randus

Dolní Dvůr
Skiareál Dolní Dvůr
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků