Víte, že Parlament může být i pro zábavu - Středisko Parlament

 Lyžařské středisko Parlament se nachází v Desné v Jizerských horách nedaleko Tanvaldu. Je to na silnici z Liberce či Železného Brodu na Harrachov, a také jen 700 metrů ze železniční zastávky Desná.  Parkoviště osobních aut je u hasičské zbrojnice zdarma, a stráně s vleky a sjezdovkami přímo před vámi. Další parkoviště je na horním konci vleku, autem se tam dostanete odbočkou na Pustiny vpravo na začátku serpentin na horním konci Desné směr Příchovice.

 Vleky a sjezdovky Parlamentu  se rozprostírají mezi nadmořskými výškami 530 a 652, leží na západních svazích hřbetu Hutní hory (762 m.n.m.). Lyžaři zde mají k dispozici tři vleky s celkovou kapacitou 1600 osob za hodinu Nejdelší vlek má délku 600 metrů, jde o vlek s jednomístnými teleskopickými unášeči, vlek je vybaven plynulou elektronickou regulací rychlosti a elektronickou magnetickou brzdou. Druhý vlek s délkou 260 metrů má převýšení 50 m, a jde opět o vlek s jednomístnými teleskopickými unášeči. Ten je určen zejména pro začínající lyžaře, ale ani pokročilí jistě nepohrdnou. Třetí vlek je provazový o délce 100 metrů a s převýšením 10 metr. Jde o systém "nekonečného" lana. Tento vlek je určen jak pro veřejnost, tak i pro školičku lyžování.

 Lyžaři mohou využívat čtyři sjezdovky lehké a střední obtížnosti v celkové délce 2,5 km. Sjezdovky jsou v případě potřeby uměle zasněžovány, upravovány sněžným pásovým vozidlem LAVINA PH 1400D a také plně osvětleny. Novým provozovatelem areálu je TJ Bižuterie.

 Lyžařům tu je k dispozici tolik potřebné občerstvení v bufetu, bezplatné WC, půjčovna výzbroje a také samoobslužný SKI servis.

 Již zmíněnou Školičku lyžování vede trenér II. třídy, bývalý reprezentant a mistr republiky Jiří Tacinec. Na vleku je zajištěna kvalitní první pomoc s náležitým vybavením, skútrem, moderními vakuovými dlahy, kanadskými sáněmi apod. Lyžařský areál Parlament je také ve spojeni s horskou službou a v případě nutnosti zde může přistát i letecká záchranná služba.

 Ze sjezdovek je pěkný pohled na protilehlé zimní středisko Špičák. Pro běžkaře přímo v okolí nejsou upravované trasy, na ty je potřeba vyjet o kousek výš do Kořenova a Příchovic. Přímo v Desné, ale i v okolí je řada ubytovacích kapacit, jsou zde i kulturní možnosti, takže zimu zde můžete prožít nejen ve sportu, ale i v zábavě.

Petr Randus 

Mapa střediska Destná
Lyžařské středisko Parlament
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Další nabídka pobytových balíčků