Když na lyže do Jeseníků, tak do Karlova - Skiareál Karlov.

 Někomu k lyžování stačí svah a vlek, ale dnes je lyžování i o vedlejších službách, možnosti volby terénu a podobně. Takových lyžařských středisek s kompletní výbavou, mnoha vleky a sjezdovkami je v naší republice více, ale jednou až poznáte Ski Centrum Karlov, nebudete již chtít jezdit jinam.

  Ski Centrum Karlov patří k největším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Jeseníkách, ale i v celé republice. Středisko Karlov se nachází v údolí říčky Moravice, lyžařské svahy jsou rozprostřeny na severních svazích hory V Javořinách (850 m.n.m.), resp. Jedna lanovka až na Klobouk (960) s převýšením skoro 200 metrů. Když řekneme, že tu je velmi dlouhá zima, vysoká sněhová pokrývky, překrásné lyžařské terény, asi těžko budeme hledat lepší podmínky k lyžování.

   Lyžařům sjezdařům je k dispozici víc než deset lyžařských vleků, ale také jedenáct skupin sjezdovek, jednotlivě jich je osmnáct o celkové délce 14,5 km. Sjezdařské terény vyhoví všem, od začátečníků po velmi zdatné lyžaře. Sjezdovky mají převýšení do 150 metrů. Z velkého počtu můžeme proto zmínit sjezdovku Přerovák s délkou 250 metrů, Myšák A a B s 600 a 800 metrů, Myšák C dokonce s 1200 metry atd. Z těch nejdelších to pak je sjezdovka Kazmarka 900 m., Roháč 750 m. a Pawlin 4 má délku 800 metrů. Sjezdovky jsou pravidelně technicky upravovány a většina je vybavena také možností umělého zasněžování.

 Lyžařské středisko SKI Karlov nabízí nejen vše pro milovníky lyžování, ale i snowboardingu ve třech lyžařských areálech Praděd, Klobouk a Čerťák. Areály Praděd a Klobouk se nacházejí v Karlově pod Pradědem, areál Čerťák, najdete nedaleko v Horním Václavově. Lyžařské areály jsou propojeny Ski busem a platí zde jednotný skipas. Parkovaní je ve všech areálech pro návštěvníky Ski Karlov zdarma.

 Pro malé návštěvníky tu je k dispozici Dětské centrum, kde se děti pod vedením odborných instruktorů učí základům lyžařské techniky, resp. si užije her a zábavy v Dětského koutku Kája, zatímco rodiče si mohou v klidu užívat zimních radovánek na sjezdovce. Učit se tu mohou i dospělí, třeba v privátní výuce, ale i ve skupinách. Nabízí se tu i půjčovna veškerého vybavení pro lyžování i snowboarding, ale i běžecké a skialpové lyže, sněžnice, brusle a dokonce i sáňky a boby. Hlavní půjčovna má svou pobočku i v Horním Václavově u areálu Čerťák. Současně je v sezoně v provozu i úschovna lyží a bot. Pro bezpečnost a pohodu lyžařů lze využít také servisní středisko, kde se nabízí nejen servis lyží, snowboardů a běžeckých lyží, seřízení a montáž vázání, broušení hran a skluznic, voskování a další služby. Servis se zde provádí na profesionálních strojích Wintersteiger.

 Karlov je také centrem běžeckého lyžování, je zde východisko na udržované trasy v okolí, které navázáním na další střediska nabízejí nepřeberné možnosti výběrů túr pro začínající i náročné běžce. 

Skiareál Karlov.
Lanovka Karlov.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků