Machovské zimní hrátky- Středisko Machov

 Lyžařské středisko Machov nedaleko Náchoda není známé jako třeba velká střediska v Krkonoších, ale právě proto má své kouslo intimnosti. Městečko Mochov se nachází severovýchodně od Hronova, 20 kilometrů od Náchoda. Neplacené parkoviště je 50 metrů od sjezdovky.

Lyžařský areál Machov  je určen zejména pro rodiny s dětmi, pro začátečníky, ale i náročnější sjezdaře, jsou zde skokanské můstky i velké množství tratí pro turisty lyžaře a běžce na lyžích.

Skiareál Machov (Odkaz) položen na severním úbočí hory Bučina (622 m.n.m.). Nejdelší sjezdovka měří 650 metrů a má převýšení 80 metrů, dopravu lyžařů na ni zajišťují sedačková lanovka a vleky, jsou v rozmezí výšek 468 a 603 m.n.m. Z horní stanice je možno při dobré viditelnosti zahlédnout hřebeny a vrcholy Krkonoš.

 Sousedem sjezdovky je areál s šesti skokanskými můstky. Pro letní provoz tu jsou dva certifikované můstky s umělou hmotou. V zimě jsou využívány ještě další dva můstky K-7 a K-13. Větší dva můstky čekají na rekonstrukci.

 Asi půl kilometru východně od sjezdovky je situován běžecký lyžařský areál u běžecké buňky v Dolečku. Běžecké stopy pravidelně strojově upravuje Borský klub lyžařů Machov. Jsou zde i závodní tratě s parametry, které jsou nutné třeba pro pořádání mistrovských závodů v klasickém stylu i v bruslení pro všechny věkové kategorie. Oba okruhy, přes Bor a do Závrchu, jsou dlouhé 10 km a jsou značené červeně a zeleně. Okruhy bývají sjízdné i při malé sněhové pokrývce. Profil všech tratí má táhlá stoupání i mírné sjezdy, takže jsou vhodné i pro rodinné výlety. Okruhy mají délku 1, 2, 3, 5 a 7,5 a 10 km a jsou vedeny po rozlehlých lukách hlavně směrem nad Machovskou Lhotu, kde je pak možno se napojit na polské běžecké tratě směrem na Stolové hory. Tady jsou tratě udržované rolbou a jsou značeny zeleně. Okruhy nabízejí napojení i na okruhy na našem území, na Studenou Vodu a Martínkovice od Machovského kříže, na Polici n. M., Pánův kříž a Slavný. Pro večerní lyžování je určeno asi 600 metrů dlouhé osvětlené kolečko.

Machov nabízí možnost občerstvení jak v Machově, tak i v Machovské Lhotě. Machov nabídne   lyžařům vše, co si lze přát, jestli to zde neznáte, přijeďte se přesvědčit.

Petr Randus

Skiareál Machov
Cesty u Machova
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků