Za pěkným lyžováním do Luk nad Jihlavou - Lyžařský areál v Lukách nad Jihlavou

 Vysočina sice nejsou Tatry nebo Alpy, ale po lyžařské stránce tu najdeme desítky "rodinných" lyžařských center, která nabízejí různé služby, vymoženosti a podobně. Nejinak tomu je i v Lukách nad Jihlavou. Je to areál menší a je určen jen pro sjezdové lyžování celé rodiny, pro začátečníky až po středně zkušené lyžaře.

Městys Luka nad Jihlavou najdeme asi 12 km východně od krajského města Jihlavy, dojedete sem samozřejmě automobilem po silnicích 602 a 404 a vlakem směrem Okříšky či autobusem z Jihlavy, kdy je do lyžařského areálu asi 200 metrů. Autem se dá sjet z D1 na exitu na 119. kilometru a pak je o jen 9 km.

 Lyžařský areál v Lukách nad Jihlavou (Odkaz) se nachází na místním kopci se jménem Balkán ve výšce od 462 do 554 metrů nad mořem. Na svahu jsou tři sjezdovky, ty dvě větší červená pod lanovkou s délkou 600 metrů a modrá dlouhá 660 metrů. Dopravu lyžařů na vrchol Balkánů zajišťuje čtyř-sedačková lanovka, která má kapacitu 1400 osob za hodinu, délku 550 metrů a 94 metrů převýšení, a vlek s kapacitou 1450 osob za hodinu. Jde o kotvový vlek s dvou-kotvou o délce 300 metrů s převýšením 50 metrů. Areál je osvětlen a v případě potřeby uměle zasněžován až osmi sněžnými děly a strojově upravován dvěma rolbami. Najdeme zde další služby, samozřejmě nezbytné parkoviště těsně pod dolní stanicí lanovky atd.

 Odbavovací systém je založen na turniketech s bezdotykovými kartami. Na těch je zapsán a evidován stav předplacených bodů a jízd. Provozní doba je v se zóně od pondělí do neděle v časech od 9:00 - 21:00, to s umělým osvětlením pod halogeny.

 Občerstvení je k dispozici uprostřed areálu v chatě Gizela. Během sezóny zde probíhají také lyžařské kurzy pro nejmenší a současně výuka jízdy na snowboardech. Výuka probíhá denně od 9.00 do 18.00 a k dispozici tu jsou profesionální lyžařští a snowboardoví instruktoři. Ve službách areálu je i speciální nabídka pro školní kurzy.

 Areál na Balkáně vznikl v roce 1981, kdy zde byl první lyžařský vlek v okrese Jihlava. V září roku 2000 se prodloužil vlek a pořídilo se první sněžné dělo k umělému zasněžování.

 Jak bylo řečeno, jedinou nevýhodou areálu v Lukách nad Jihlavou je, že zde nemají běžkaři upravované stopy, protože ne vždy celá rodina jen sjezdaři. Ale jinak jde o velice příjemný areál na severních svazích s pěknými výhledy na okolní krajinu Vysočiny.

Petr Randus  

 

Lyžařský vlek Luka nad Jihlavou
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků