Ski areál Železná Ruda – Špičák

 Mezi největší lyžařské střediska v naší republice můžeme směle zařadit Ski areál Železná RudaŠpičák, který leží mezi nadmořskými výškami 860 a 1202, najdeme nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. To je pro areál samozřejmě veliká výhoda, protože alespoň na jeden den si vyjet za hranice je velice atraktivní.

 Ski areál je dobře dostupný po silnici, je to jen 40 km od Klatov, ale jezdí sem i vlak od Klatov. Pěšky jsou pak všechny vleky od nádraží v dosahu jednoho kilometru. Autobusové spoje sem většinou jezdí z Klatov, ale někdy přímo i z Prahy.

 Pro lyžaře tu najdete vše, co si lze v naši podmínkách užívat, sportovní i rodinné lyžování, pohodu, krásné okolí, areál se řadí mezi naše nejlepší pětihvězdičkové TOP areály v ČR. Celková délka sjezdovek je skoro 8 a půl kilometrů, většina z nich se zasněžuje technickým sněhem. Mezi pět hlavních sjezdovek se řadí černá Šance,  nejprudší v ČR se sklonem 45°, dvě červené U Zalomeného a Slalomová, dvě modré Lubák a Turistická, je zde i areál pro děti a začátečníky s pohyblivým kobercem a zábavním parkem u hotelu Sirotek. Pokud jde o vleky a lanovky, nejdelší vede na horu Špičák, sedačková lanovka má délku 1272 metrů a vleky Zalomený 630 metrů, Lubák 411 metrů a dalších osm vleků od 50 do 200 metrů. U sjezdovek je nejdelší modrá Turistická 1805 metrů, dále červená U zalomeného 1475 metrů, červená Slalomová 1405 metrů, černá Šance 1425 metrů a dalších devět v délkách od 100 do 411 metrů. K dispozici je i půjčovna lyžařského vybavení. Areál můžete využít i pro večerní lyžování s osvětlením většinou ve středu, pátek a sobotu od 18,30 do 21,00. Vrcholem služeb je informace o aktuálních klimatických a dalších podmínkách nástupu na lanovku pomocí velké LED obrazovky. Ty nabízejí aktuální záběry ze sjezdovek, z vrcholu Špičáku a z dalších videokamer na sjezdovkách.

 Parkoviště pro automobily i autobusy je 200 metrů od lanovky, o víkendech a svátcích zde pendluje i mezi ostatními parkovišti v okolí areálu, Kaskády a hotel Karl, zdarma skibus.

 Ski areál na Špičáku má dlouholetou tradici s lyžařskou školou, kde vyučují nejlepší instruktoři v oblasti. Nabízejí se tu  i víkendové kursy. Víkendová škola má zázemí pro případ zhoršení počasí, např mrazy či prudké sněžení,  je tu kdykoliv k dispozici vytopená tělocvična s teplými nápoje. Výukové svahy se nacházejí pod hotelem Sirotek. Pro nejmenší lyžaře je tu otevřené Pohádkové Česko, což je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování, to vše na mírném svahu. Ale pokud se dětem lyžovat nechce, je zajištěno jejich hlídání od věku 3 let.

  FUNpark Špičák je snowpark pro začínající snowboardisty a freeskiery. Vyřádí se tu na lehčích překážky zejména děti. Nabízejí se tu  terénní vlny, skoky, bedny a převážně lehčí raily.

 Celé Železnorudsko má vynikající podmínky i pro běžkaře, jsou zde k dispozici desítky kilometrů strojově upravovaných běžeckých tras. Současně tu je v nabídce i několik tras pro běžecké výlety s různou obtížností a trasy je možno dle libosti kombinovat. Některé trasy je možno napojit i na běžecké trasy v sousedním Německu.

 Zájemcům o skialpinismus se tu nabízí možnost vypůjčení vybavení v lyžařské půjčovně. V areálu je pak k dispozici sedm skitouringových tras v délce 48 km, čtyři z toho vedou přímo přes oblast areálu na Špičáku.

 Ski areál Železná Ruda - Špičák je sice jeden z největších v republice, ale protože je rozsáhlý, nemusíte se tu tlačit hlava na hlavě, najdete zde i místa poklidu nejen pro sebe, ale i pro svou rodinu, ale také pro adrenalínové vyžití vrcholové úrovně.

 Petr Randus

Špičák
Železná Ruda
Špičák
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků