Adršpašsko a Broumovsko - tipy na výlety - Popis

Milovníci romantiky, filmů, pohádek a nádherné přírody se rozhodně musí vydat do jedné z nejkrásnějších oblastí plné skal, kterou Adršpašsko a Broumovsko je. Nachází v severovýchodních Čechách, asi 2 km od Teplic nad Metují. Adršpašsko je přírodní rezervace, která se rozkládá na území chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Tato oblast je tvořena specifickými skalními městy. Mezi ně patří jak Adršpašské nebo Teplické skalní město, ale i Broumovské stěny, Jiráskovy skály nebo Křížový vrch.

Adršpašské a Teplické skály jsou rozděleny od sebe Vlčí roklí. Adršpašské skalní město se skládá z pískovcové věže, která je 100 metrů vysoká, a z dalších skalních útvarů, které mají velmi zvláštní a netypické tvary. V tomto krásném místě byla natočena i oblíbená a tajemná pohádka Třetí princ, a tak se při prohlídce skal můžeme zasnít a ocitnout se ve světě fantazie.

Mezi nejzajímavější skály patří Milenci, Homole cukru nebo Džbán. Ty nemají jenom unikátní tvar, ale také se ke každé váže pověst, která vysvětluje její název. Nedaleko skal je ale také zřícenina hradu Adršpach, a nádherné skalní jezírko, kde se můžete projet na lodičkách. Tato oblast je rájem turistů i horolezců. Lze se tady procházet i s průvodcem, který vše dokonale zná a rád se o to s nadšenými posluchači podělí.

Ve vesničce Kamenec je pro milovníky lyžování areál, kde nechybí úprava terénu pro sjezdovky, běžky i pro jízdu na snowboardu. Je zde vlek, s velmi krátkou čekací dobou, ale i školička pro malé lyžaře. Nechybí ani půjčovna lyžařského vybavení.

 

Možností ubytování je v této lokalitě opravdu velké množství. Zdejší penziony, hotely i ubytování v soukromí nabízí přijatelné ceny, různé velikosti pokojů, nonstop služby, ochotný personál… 

Adržbach
Adržbavsko a Broumovsko.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Další nabídka pobytových balíčků