Adršpašsko a Broumovsko - tipy na výlety - Popis

Milovníci romantiky, filmů, pohádek a nádherné přírody se rozhodně musí vydat do jedné z nejkrásnějších oblastí plné skal, kterou Adršpašsko a Broumovsko je. Nachází v severovýchodních Čechách, asi 2 km od Teplic nad Metují. Adršpašsko je přírodní rezervace, která se rozkládá na území chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Tato oblast je tvořena specifickými skalními městy. Mezi ně patří jak Adršpašské nebo Teplické skalní město, ale i Broumovské stěny, Jiráskovy skály nebo Křížový vrch.

Adršpašské a Teplické skály jsou rozděleny od sebe Vlčí roklí. Adršpašské skalní město se skládá z pískovcové věže, která je 100 metrů vysoká, a z dalších skalních útvarů, které mají velmi zvláštní a netypické tvary. V tomto krásném místě byla natočena i oblíbená a tajemná pohádka Třetí princ, a tak se při prohlídce skal můžeme zasnít a ocitnout se ve světě fantazie.

Mezi nejzajímavější skály patří Milenci, Homole cukru nebo Džbán. Ty nemají jenom unikátní tvar, ale také se ke každé váže pověst, která vysvětluje její název. Nedaleko skal je ale také zřícenina hradu Adršpach, a nádherné skalní jezírko, kde se můžete projet na lodičkách. Tato oblast je rájem turistů i horolezců. Lze se tady procházet i s průvodcem, který vše dokonale zná a rád se o to s nadšenými posluchači podělí.

Ve vesničce Kamenec je pro milovníky lyžování areál, kde nechybí úprava terénu pro sjezdovky, běžky i pro jízdu na snowboardu. Je zde vlek, s velmi krátkou čekací dobou, ale i školička pro malé lyžaře. Nechybí ani půjčovna lyžařského vybavení.

 

Možností ubytování je v této lokalitě opravdu velké množství. Zdejší penziony, hotely i ubytování v soukromí nabízí přijatelné ceny, různé velikosti pokojů, nonstop služby, ochotný personál… 

Adržbach
Adržbavsko a Broumovsko.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků