Malý areál, ale hezký, to je Sedloňov

Zde můžete vložit Váš TipLyžařský areál v Sedloňově v Orlických horách je přístupný po silnici z Dobrušky přes Bočetín a Rozkoš nebo z Olešnice v Orlických horách. Celá ves je malebně rozložená na svazích Chřibů (775) a Kamenného vrchu (1037). najdeme zde hezké chaloupky, zkrátka nejhezčí zimní idylka. Zdejší lyžařský areál a snowpark je vhodný zejména pro lyžující rodiny s dětmi nebo lyžaře či začínající snowboardisty, kteří hledající spíše klidné prostředí s minimálními frontami zvláště ve všedních dnech.

Areál leží ve výšce od 645 do 705 metrů nad mořem a rozprostírá se na severovýchodním svahu Kamenného vrchu. Areál má tři sjezdovky, 250 metru dlouhou s převýšení 54 m, 500 m dlouhou, vhodnou pro děti, a 150 m dlouhou sjezdovku u dětského vleku. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány rolbou Kässbohrer, hlavní sjezdovka má výkonné halogenové osvětlení, což dělá z areálu atraktivní místo i pro lyžařské výcviky. Před večerním lyžováním se sjezdovka upravuje. Zasněžování v případě potřeby je zajišťovány sněžnými děly. Teleskopický vlek má kapacitou osob 700 osob za hodinu a je určen pro obě sjezdovky i snowpark. Na něm většinou podle sněhových podmínek je možné zkoušet triky na luxusním skoku BigAir s plně sněhovým dopadem nebo na porůznu roztroušených skočkách. Dále je k dispozici Rail 6 m, Lámačka 2,5x3 m, FootballRail 4 m.

Dětský vlek má kapacita 316 osob za hodinu. V návštěvníci mají k dispozici občerstvení v nově zastřešených prostorách. Je zde i dobře vybavená půjčovna a servis lyží a snowboardů, pro začínající zájemce tu je i "Školička SKI a SNB" s profesionálními instruktory, také jistě další plus bod pro návštěvu Sedloňova.

Tradiční jsou i snowboardové závody a Rampušákovo loučení se zimou s vloženým závodem na dobových lyžích na samý závěr sezóny. Pro návštěvníky areálu je připraveno vyhrazené parkování zdarma.

Majitelem-správcem Lyžařského areálu a snowparku v Sedloňově je dobrovolná příspěvková organizace TJ Sokol Sedloňov jako jediný vlastník. Provozní doba je většinou od 9:00 do 16:00, večerní lyžování i snowboarding pod osvětlením pak od 17:00 do 20:00 v středu a sobotu. Sociální zařízení je v budově vleku zdarma, stejně tak parkování v těsné blízkosti areálu.

Pro běžkaře je nově v provozu pravidelně upravovaný běžecký okruh v délce pěti kilometrů. Z tradičních můžeme připomenout snowboardové závody Českého poháru a Rampušákovo loučení se zimou s vloženým závodem na dobových lyžích.

Petr Randusna výlet

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků