Za lyžováním do Horního Podluží - Skiareál Horní Podluží

Skiareál Horní Podluží (Odkaz) leží na severním úbočí Lužických hor, je snadno přístupný od silnice Nový Bor - Rumburk, případně od České Kamenice do Varnsdorfu, ale i vlakem ze zastávky Horní Podluží (500 m).

Stanice vleku je 50 metrů od centrálního parkoviště, kde je také půjčovna lyžařského vybavení a snowboardů, lyžařská škola, ski servis a restaurace. Areál disponuje třemi sjezdovými tratěmi, všechny jsou dlouhé asi 650 m. K dopravě jsou zde dva vleky, dvoukolový vlek a talířový vlek značky POMA s dostatečnou kapacitou. Areál je rozložen mezi 453 a 563 m.n.m.

Pro děti a začátečníky se tu nabízí pěkný dětský TimPark s barevnými průjezdovými brankami, vytápěným dětským domečkem a dalšími atrakcemi. Roční novinkou jsou zde překážky, které slouží nejen k pobavení, ale i ke zpestření výuky.

Hlavní sjezdovku mezi vleky je zasněžována jako první a je osvětlená pro noční jezdění. Její prudký úsek ve střední části je pro ty nejzkušenější lyžaře, byla zde naměřena rychlost až 98 km/h, ovšem průměrně se tu jezdí kolem 50 km/h., ale i malé dětí dokáží vyvinout rychlost okolo 40 km/h.

Nová "Rodinná sjezdovka" je po levé straně vleku a je vhodná pro začínající a nejmenší lyžaře. Sjezdovka se také zasněžuje, osvětlení je zde již naplánované.

Dětský park TimSki má dva vleky, provazový a talířový, rychlost je přizpůsobena začátečníkům a mohou ji využít i dospělí.

Snowpark má osvětlenou sjezdovku, pro jeho příznivce jsou zde instalovány překážky různé obtížnosti, od jednoduchých po nejnáročnější. Za podpory obce, která poskytuje rolbu, se trať upravuje do konečné podoby.

Lyžařský areál v Horní Podluží nabízí sportovní vyžití pro zkušené lyžaře, ale i celé rodiny, jen běžkaři odtud musí do vyšších částí Lužických hor.

Petr Randus  

Skiareál Horní Podluží
Skiareál Horní Podluží
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků