Ski Centrum Bouřňák, Areál Bouřňák.

Když by se měl člověk v Krušných horách lyžařsky vybouřit, měl by nejspíš zamířit na Bouřňák. Toto známé lyžařské středisko je položeno na svazích okrajové kupy hlavního hřebene Krušných hor nad obcí Mikulov, přibližně 15 km od Teplice. Doprava sem je možná samozřejmě auty a autobusy po silnici z Hrobu u Teplic směr Moldava a na okraji Nového Města odbočit vlevo, nejbližší vlaková zastávka je Mikulov v Krušných horách 1 km k dolní stanici vleku a Mikulov - Nové Město vzdálená 2 km od horního konce areálu, vrcholu Bouřňáku.

Areál je položen mezi výškami 585 a 869 m. n. m.) a v provozu je tu šest sjezdových tratí. Jsou to Slalomový svah 700 m s dvěma vleky, Nová sjezdovka 933 m, Pařezovka 517 m, Turistická sjezdovka 2.570 m, Hrobská sjezdovka 925 m a konečně Dětský svah "Údolíčko" 380 m dlouhý s dětským vlekem Mikeska. Celková délka sjezdovek je 6,2 km. Pro děti nebo začínající sjezdaře to jsou dokonce tři lyžařské školy. V areálu Hrobské sjezdovky je dále snow park a Bouřňák je i centrum skialpinistů.

Bouřňák nabízí i bohaté možnosti pro běžkaře. Východisko na upraveně trasy se u parkoviště před Novým Městem a lze si vybrat z okruhů běžeckých i závodnických v délkách od 1 do 15 km, a dále jsou upravovány další turistické trasy a také Krušnohorská magistrála.

Na vrcholu Bouřňáku je i hotel, který nabízí nejen ubytování, ale také restauraci, úschovnu kol, motocyklů i lyží atd.

Petr Randus

 

Sjezdovka Bouřňák
Lyžování na Bouřňákově
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků