Když do Krkonoš, tak do Velké Úpy

Krkonoše a lyžování jedno jsou, vždyť také Krkonoše jsou kolébkou tohoto sportu. Nabízejí se tu velká u malá lyžařské střediska, moderní zařízení, zkrátka vše, co si může lyžař pro svou zálibu, sportovní vyžití i potěšení přát.

Dnes se vydáme do jednoho z největších lyžařských areálu, do Velké Úpy (odkaz). Nachází se na silnici z Trutnova do Pece pod Sněžkou. V sezóně jsou lyžaři přepravováni mezi areály Černá Hora a Pec pod Sněžkou skibusy.

 

Moderní areál Skiport Velká Úpa leží v samém srdci Krkonoš, v nadmořské výšce 700 až 1060 metrů, k dispozici je tu nová třísedačková lanovky na Portášovy boudy a dva kotvové vleky. Celková délka sjezdařských tratí jsou skoro 3 kilometry, Portáška 1465, Hofer 905 a Modřín 530 metrů. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžované a po celé délce upravovány rolbami. Svahy sjezdovek jsou orientovány jihozápadním směrem, mají vlnovitě členitý profil s ostrůvky lučního porostu, místy s remízky, najdeme zde větší množství porůznu rozsetých horských bud a chat, celkový dojem je proto velice příjemný. Sportovní vyžití je tu pro všechny věkové kategorie, pro začátečníky i zkušenější lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi.

 

Lyžařský areál Skiport Velká Úpa nabízí středně náročné lyžařské terény, červené a modré sjezdovky. Nedaleko dolní stanice lanovky najdeme další lanový dětský vlek vhodný pro malé a začínající lyžaře, stačí se jen chytnout lana a nechat se zdarma vyvést do mírného svahu, sjezdovka má délku 100 metrů. Pro noční lyžování je osvětlena sjezdovka u vleku Modřín, většinou od 17 do 21 hodin. Pokud jde o další služby, v areálu se nacházejí dvě půjčovny lyží, ski servis, úschovna věcí, ale také nově otevřený Snow-Park s pěti kvalitními překážkami pro snowboardaře. Tento areál je přístupný z vleku Modřín. Občerstvení a sociální zařízení se nachází v prostorách dolní stanice lanovky. K dispozici lyžařům jsou bodové jízdenky, ski-pasy, rodinné jízdné nebo školní jízdenky, které platí pro celý areál.

Velká Úpa se rájem i pro běžkaře, je pár metrů od horní stanice lanovky je pro ně v sezoně upravovaný 5 kilometrů dlouhý běžecký okruh kolem Pěnkavčího vrchu. Ten pak navazuje na 80 kilometrů dlouhou Krkonošskou magistrálu. Novinkou také je, že při dobrých sněhových podmínkách je zájemcům k dispozici zorbing na sněhu, také nedaleko od výstupu z horní stanice lanové dráhy.

Velká Úpa má k dispozici mnoho bud, chat, penzionů, hotelů k ubytování a občerstvení, centrální parkoviště, ale také hernu bowlingu. Různé obchody, benzinové čerpadlo a další služby jsou samozřejmostí. Zkrátka Velká Úpa je místo, kam se budete vždy rádi vracet a kde vás vždy rádi uvítají.

Petr Randus

 

Sjezdovka Portášky
Velká Úpa
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků