Za lyžováním do Josefova Dolu - Josefův Důl.

Jizerské hory v zimě to je především známá Jizerská padesátka. Jenže to je akce běžecká a na jeden víkend, jinak tu je totiž velmi mnoho možností, jak si zalyžovat, a to samozřejmě sjezdařsky, snowboardem i tedy běžecky. A jeden z takovým komplexních center je Ski areál Josefův Důl-Bukovka.

Ski areál Josefův Důl-Bukovka (Odkaz) je snadno přístupný auty, třeba od Smržovky, Tanvaldu, ale i z Bedřichova či Mšena nad Nisou. Nedaleko areálu je i vlaková zastávka Antonínov na trati Smržovka.Josefův Důl. Autobusy sem jezdí od Jablonce a Smržovky. Parkoviště pro automobily jsou dvě, u dolního i horního konce sjezdovky.

Josefův Důl trochu "z ruky", ale určitě stojí zato se sem vypravit. Sjezdaři zde najdou druhou nejdelší sjezdovku v Jizerských horách, ale v areálu jsou celkem 3 sjezdovky s názvy Doppelmayer 800 m, TLV-12 s osvětlením dlouhá 450 m a dětská. Vleky mají kapacitu 1800 osob za hodinu. Osvětlená sjezdovka dává možnost v sezoně lyžovat i večer, většinou to je ve středu, v pátek a v sobotu. Sjezdovky se takřka denně zasněžují a upravují, v provozu je i nový snowpark, dokonce se snowboardovou školou. Snowpark je vhodný jak pro zkušené jezdce, tak i pro začátečníky. Pro ridery je připravena 6 metrová lámačka a bedna. Servis i montáž lyžařského vázání se provádí do druhého dne, seřízení bezpečnostního vázání vždy na počkání. Samozřejmostí je možnost občerstvení i sociální zázemí. Sjezdové tratě nacházejí ve výšce mezi 570 a 710 metry nad mořem, celková délka sjezdovek je 1,14 km.

Pro běžkaři v areálu Lesana, který je asi 500 metrů od Ski areálu Bukovka, v sezóně v provozu i večer osvětlené 1 km kolečko. Upravovaná nejkratší trasa 4 km míří na Rozmezí, 6 km na Mariánskohorské boudy, 7 km na Kristiánov a Novou louku a v návaznosti na Jizerskou magistrálu pak délka trati může být až 80 km.

 

Katastr Josefův Důl má ještě dvě ski centra, Lucifera a Mariánku s dalším 4 vleky. Josefův důl nabízí i další turisticky značené trasy do okolí, jsou zde velké možnosti ubytování v různých kategoriích, občerstvení i kulturní vyžití.

Petr Randus

Josefův důl na běžkách.
Josefův Důl.
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků