Jizerské hory: Provazce padající vody - Černá tůně, Jedlovský vodopád.

Nemůžeme ani dospat, všichni se těšíme na Jedlové vodopády ve stejnojmenném dole, který se nachází asi kilometr na sever od Josefova Dolu. Jedlový Důl se rozprostírá asi na dvanácti hektarech.

Josefův Důl na železnici

Přešlapujeme v železniční stanici Josefa Dolu, kam jsme se dopravili ze Smržovky, z Liberce nebo z Jablonce nad Nisou se sem dostanete zpravidla s jedním přestupem. Začínáme lovit modrou turistickou značku. Brázdíme silničku mezi chatami v Josefově Dole. Pak už nás čeká jen lesní cestička, pořádně se nadechneme lesního vzduchu a cesta se nám míhá pod nohama. Uchvátila nás říčka Jedlová. Její peřeje jsou skutečně úchvatné. Naučná stezka je určena výhradně pro pěší, cyklistům je vjezd zakázán.

K Černé Tůni

Dolní část stezky až k Černé Tůni, což je spodní kaskáda vodopádů. Cesta je upravená a je vhodná pro kočárek i pro osoby se sníženou pohyblivostí. Tady odpočíváme, dáme si svačinu z batohů. Potom vyrážíme až k vrcholu vodopádů.

Jedlovský vodopád

Přicházíme k naší české Niagaře, pohled na padající vodu nenechá určitě nikoho chladným. Jedná se o největší vodopád, který je rozdělen do několika pater. Voda spadá z několika metrů a mění se v pěnící a hučící živel. Vodopády jsou přístupné po celý rok a neplatí se zde žádné vstupné.

Hukot padající vody z patnácti metrů nás uchvacuje. Po modré se dá pokračovat dál, což je ovšem pro zdatnější turisty, mohli bychom tak dojít až k horské stanici a dál poznávat Jizerské hory. Ale na takovou cestu se necítíme. Taková vycházka rozhodně není pro děti. Vzdáváme to a vracíme se zpátky do Josefova Dolu, přesto pořád v uších slyšíme to nádherné hučení a šumění vody.

Ubytování v Josefově Dole

Můžeme si vybrat ze spousty restaurací chat, chalup, apartmánů nebo kempů. Vzhledem k ročnímu období volíme chatu.

Jedlovský vodopád
Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


RODINA 3 denní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků