Zvětšit mapu
Lužické hory

Lužické hory, které nepatří mezi ta větší u nás, leží mezi Děčínem a Libercem. Malá část pohoří na území Německa se nazývá Žitavské hory. Geologicky je toto pohoří tvořeno protáhlými hřbety a výraznými kuželovitými vrchy. Dříve byla na četných místech hor v malém měřítku prováděna těžba železné rudy, mědi, olova a zinku s příměsí stříbra. V Lužických horách se vyskytuje řada ohrožených rostlin a stromů, v němž převažují původní porosty buku. Typickým prvkem Lužických hor je lidová architektura. Původním typem je roubený dům s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a hrazením. Přestože Lužické hory nejsou příliš vysoké, tvoří i tak významné klimatické rozhraní, oddělující rovinaté kraje Severního Německa a Polska od vnitrozemí Čech. V zimním období jsou hory bohaté na sníh. Luž - 793 m je nejvyšší hora, podle které je také celé pohoří pojmenováno.

Informační centra Užitečné informace Tipy na výlety Ubytování


Lyžařská centra Lužické hory

Běžecký areál Polevsko Lužické hory

Polevsko 152, 471 16 Polevsko | Lužické hory

Na Novoborsku, v okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň a Prysk jsou v zimním období udržovány tratě pro běžecké lyžování. Tratě se nacházejí v nadmořské výšce 500 - 626 m.n.m na hranici českolipského a děčínského okresu v krásné přírodě Lužických hor.

SKI Polevsko, obec Okrouhlá, která udržuje navazující okruhy, jsou s obcí Cvikov jedinými organizacemi, které v Lužických horách pravidelně udržují okruhy pro běžecké lyžování.

Při ...

Ubytování Lužické hory

Pro zadané parametry nebyli nalezeny žádné výsledky

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků