Zvětšit mapu
Jizerské hory

Jizerské hory jsou nejseverněji položeným pohořím v České republice. Část hor se nachází také v Polsku. Toto pohoří bylo pojmenováno podle naší řeky Jizery, která vyvěrá na úpatí nejvyšší hory na české straně, Smrku, vysokém 1 124 m n.m. Hory mají vcelku nepříznivé podnebí, vzhledem k proudění vzduchu mezi Severním a Baltským mořem. Vyznačují se i neobvyklým množstvím srážek. Tato výhoda příznivě ovlivňuje podmínky pro sportovní aktivity, zejména v zimní sezóně, kdy tyto hory poskytují velké množství kvalitních sjezdovek a vyžití pro milovníky běžek. Jizerské hory jsou součástí Chránené krajinné oblasti od r. 1968. Mezi nejnavštěvovanejší lyžařská strediska patří Špičák, Bedřichov a Ještěd, na jehož vrcholu je známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu. Ještě před výstavbou tohoto vysílače zde stál velký kříž. Ještědské kříže mají svoji dlouhou historii doloženou od r. 1737, poslední pochází z r. 1990. Jeho předchůdce byl v 80. letech 20. století tajně podríznut, údajně na pokyn dřívejšího komunistického předsedy Národního výboru v Liberci. Oblast Jizerských hor nabídne návštěvníkům skvělé podmínky jak pro odpočinek, tak i pro sportovní aktivity v zimním i letním období.

Informační centra Užitečné informace Tipy na výlety Ubytování


Lyžařská centra Jizerské hory

Lyžařský areal filip smržovka

Vřesová 1277 Smržovka | Jizerske hory

Lyžařský areál Filip nabízí kvalitní lyžařské podmínky pro všechny milovníky lyžování. V našem areálu naleznete snowpark se zbrusu novým designe, nové překážky a přibudou i nové skoky. Přímo u nástupní stanice vleku se nachází půjčovna lyží, snowbordů a dalšího příslušenství. Možnost ubytování přímo v areálu.

Ubytování Jizerské hory

Chata v Údole Chata v Údole

Kryštofovo údolí 122, Liberec 46001

Chata v Údole se nachází v malebné obci Kryštofovo údolí u Liberce,v zařízlém horském údolí Ještědského hřebene. Nabízíme nenáročné a levmé ubytování pro milovníky pěší i cykloturistiky,lyžování,hub a borůvek.V okolí se nachází mnoho přírodních,kulturních i ...

Cena od: 290 Kč20 lůžek | Typ ubytování: Chata

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Další nabídka pobytových balíčků