Zvětšit mapu
Jeseníky

Jeseníky se nacházejí v nejsevernějším cípu Moravy u státní hranice s Polskem. Jejich centrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří masiv Kralického Sněžníku, Rychlebské hory a Nízký Jeseník. Horské hradbě dominuje na východní straně Praděd - 1 492 m, a na západě Králický Sněžník - 1 424 m. Půdní a klimatické podmínky ve velké nadmořské výšce Jeseníků nikdy nebyly vhodné pro rozvoj zemedělství, proto tato místa ani úbočí nikdy nebyla stále osídlena. Poskytují ale vcelku dobré podmínky pro turistiku, cyklistiku a zimní sporty, které ocení i zahraniční turisté.

Informační centra Užitečné informace Tipy na výlety Ubytování


Lyžařská centra Jeseníky

Lyžařský areál Klepáčov

Sobotín-Klepáčov 70 | Jeseníky

V roce 1975 byl v Klepáčove postaven první kotvičkový vlek provozovaný TJ. Během dalších let byly vystavěny další dva kotvičkové vleky a délka základního svahu prodloužena na 530 m. V roce 1988 byl vybudován nový vlek BVL. Postupně byly kotvičkové vleky nahrazeny vleky TLV a EPV. Nyní jsou v provozu čtyři vleky, z toho jeden je lanový (na cvičné louce), celková délka sjezdovek je přes 1,3 km.

V roce 2003 bylo ve středisku vybudováno zařízení pro výrobu technického sněhu na nejdelší červené ...

Skiareál Brněnka Vernířovice

Vernířovice 55, 788 16 | Jeseníky

50m od chaty jsou lyžařské vleky v celkové délce 1100m. Lyžařské svahy pro začátečníky a pokročilé jsou průběžně upravované. Jsou zde ideální podmínky k výcviku lyžařů, ale vyžijí se zde i zdatnější lyžaři. Nejdelší naše sjezdovka má délku 980m. Noční lyžování a umělé zasněžování je samozřejmostí. Pro ubytované celodenní permanentky od 150,- korun. Jinak 250,-pro dospělé, pro děti 200,-

Ubytování Jeseníky

Pro zadané parametry nebyli nalezeny žádné výsledky

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků