Systém značky JESENÍKY originální produkt® se rozšířil na služby

Systém značky JESENÍKY originální produkt® se rozšířil na služby V podzimních měsících se rozšířila skupina výrobků se značkou JESENÍKY originální produkt® o další desítku. Nově získala značku originality také první dvě zařízení poskytující ubytovací a stravovací služby.

Koncem listopadu zasedla poprvé certifikační komise pro posuzování originálních služeb v Jeseníkách. Členy komise jsou zástupci Místních akčních skupin Horní Pomoraví a Šumperský venkov, zástupce Asociace regionálních značek, CHKO Jeseníky, odborníci pro cestovní ruch pro oblast Jeseníků, nechybí zde ani samotní provozovatelé ubytovacích a stravovacích zařízení a odborníci na historii a gastronomii.

Mezi první zařízení, která budou označená smaltovanou cedulí s fialovým zvonkem jesenickým, se řadí Severomoravská chata a Relax centrum Kolštejn. Značka garantuje, že ubytovací a stravovací služby jsou poskytovány na území Jeseníků, přátelské pro hosty a šetrné k životnímu prostředí. Dále zaručuje místní původ služeb a vazbu na region Jeseníků.

Myslím si, že oba systémy - produkty a služby, by se mohly vzájemně velmi dobře doplňovat. Ať už se jedná například o využívání místních surovin pro přípravu tradičních jídel či prodej těch pravých suvenýrů pro návštěvníky v těchto zařízeních, uvedla koordinátorka projektu Lenka Krobotová z MAS Horní Pomoraví a dodala: V příštím roce se chystáme na rozjezd úplné novinky v regionálním značení v ČR - pilotní certifikace zážitků.

Veškeré informace o všech 36 výrobcích nesoucích značku JESENÍKY originální produkt®, o nově certifikovaných poskytovatelích služeb, ale také o značkách dalších regionů z celé České republiky a národním koordinátorovi systému značení, Asociaci regionálních značek, o.s. se nacházejí na webových stranách www.regionalni-znacky.cz.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Lávové masáže

Relax víkend

Vila Kamila

Cena od: 5 800 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Další nabídka pobytových balíčků